Dabar populiaru
Publikuota: 2011 lapkričio 29d. 11:55

Moderni laboratorija ant ratų savo kelionę pradėjo Kaune

Mobili laboratorija
Aliaus Koroliovo nuotr. / Mobili laboratorija

Antradienį Kaune startavo pirmoji Lietuvoje mobili laboratorija. „Mobiliąja bioklase“ pavadinta laboratorija savo kelionę pradėjo „Saulės“ gimnazijoje.

Mobilios laboratorijos tikslas – supažindinti šalies moksleivius su naujausiais gyvybės mokslų laimėjimais. „Mobilioji bioklasė“ yra aprūpinta modernia daugiau kaip 120 tūkst. litų vertės moksline įranga.

„Šiandien mūsų mokyklai yra laiminga diena. Už tokią galimybę turėtume dėkoti mūsų mokiniui Dovydui Gulbinui, kuris šiai mobiliai laboratorijai sugalvojo pavadinimą“, – dėkojo gimanazijos direktorė Aldona Selienė.

Mokiniai net 4 valandas, padedami Vilniaus universiteto studentų atliks pažintinius eksperimentus. Šią edukacinę programą taip pat sudaro mokslo populiarinamosios paskaitos, mokymai ir diskusijos.

Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakulteto dekanas, profesorius Osvaldas Rukšėnas patikino, kad tai tik pirmojo mokomoji pamoka, mobili laboratorija keliaus po visą Lietuvą.

„Mokiniai turės galimybė patys pačiupinėti, pabandyti, padaryti. Laboratorija suteikia moksleiviams unikalią galimybę bent trumpam tapti tyrėjais. Galbūt ši programa padės vaikams apsispręsti, ką jie nori studijuoti“, – pasakojo O. Rukšėnas.

Šią programą padėjo įgyvendinti „Thermo Fisher Scientific“, kurie finansavo modernios įrangos įsigyjimą.

„Šiai programai ruošėmės daugiau nei metus. Tai nėra originali idėja, tokias laboratorijas esu matęs Vokietijoje ir JAV, todėl labai norėjosi idėją įgyvendinti Lietuvoje. Moksleiviai turės puikią galimybę pamatyti kasdienį mokslininko darbą. Kaunas yra tik pirmoji stotelė, nes mobili laboratorija keliaus po visus miestus“, – sakė „Thermo Fisher Scientific“ Vilniaus padalinio generalinis direktorius Algimantas Markauskas.

Mini autobusas su specialia edukacine programa po šalies mokyklas važinės reguliariai. Programa yra skirta 9 ir vyresnių klasių moksleiviams.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mados infekcija

Maistas

Sveikata

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min