Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mokama trečia dalis kompensacijų už sumažintas pensijas

Lietuvos bankas pristatė naują 20 eurų banknotą
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Eurai
Šaltinis: Lrt.lt
0
A A

Šią savaitę pradėta mokėti trečioji dalis kompensacijų už 2010–2011 m. sumažintas pensijas. Nuo birželio 10 d. iki birželio 26 d. kompensuojamos sumos kartu su pensijomis grynaisiais pinigais išmokamos tiems, kas išmokas gauna namuose arba pašto skyriuose.

Tiems, kas pensijas gauna į sąskaitas banke, kompensuojamos sumos pervedamos atskiru mokėjimu birželio 15–16 dieną, rašoma pranešime spaudai.

Kompensuojamos sumos apskaičiuotos daugiau kaip 500 tūkst. gyventojų. Šį mėnesį iš viso bus išmokėta apie 16,9 mln. eurų suma.

Primename, kad kompensacijos mokamos vadovaujantis 2014 m. gegužės 22 d. įsigaliojusiu kompensavimo įstatymu. Vadovaujantis juo, kompensacijos mokamos kiekvieno ketvirčio paskutinį mėnesį. Dėl to šiemet kompensacijos dar bus išmokėtos rugsėjo ir gruodžio mėnesiais.

Kiekvienam kompensacijos gavėjui praėjusį gruodį buvo išsiųstas sprendimas, kuriame nurodyta, kokiais mėnesiais kokios sumos jam bus išmokėtos.

Pagal įstatymą kompensuojamos senatvės, išankstinės senatvės ir netekto darbingumo (invalidumo) pensijos, kurios buvo sumažintos 2010 m. ir 2011 m. taikant Vyriausybės patvirtintą mažesnį einamųjų metų draudžiamųjų pajamų dydį.

Lrt.lt
Temos Pensija
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min