-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2018 12 13

Mokesčio už nepavojingų atliekų gabenimą į sąvartynus Seimas linkęs nedidinti

Seimas nusiteikęs atsisakyti planų mokestį už nepavojingų atliekų šalinimą sąvartynuose nuo 2019 metų padidinti daugiau kaip 4 kartus iki beveik 22 eurų už toną. Tai leistų gyventojams kitąmet sutaupyti maždaug 5,5 mln. eurų.
Sąvartynas Musninkų gatvės kiemuose
Atliekos / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Temos: 2 Atliekos Seimas

Seimo ketvirtadienio vakarą po svarstymo pritarė Mokesčio už aplinkos teršimą įstatymo pataisai, kad kitąmet už nepavojingų atliekų šalinimą sąvartynuose tektų mokėti 5 eurus už toną. Galutinis sprendimas bus priimtas kitą savaitę.

5 eurų mokesčio tarifas galioja ir šiemet.

Parlamentinio Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko Kęstučio Mažeikos teigimu, pataisa parengta savivaldai paskelbus apie planus didinti mokesčius gyventojams už atliekų išvežimą – atskiruose regionuose sąskaitos galėtų padidėti iki 10 proc.

Pasak jo, dabar gyventojai už nepavojingų atliekų šalinimą sąvartynuose per metus sumoka apie 1,5 mln. eurų, o padidinus mokestį kitąmet šį suma išaugtų iki maždaug 7 mln. eurų.

Mokesčio už aplinkos teršimą įstatymo pakeitimus, numatančius nepavojingų atliekų šalinimo sąvartynuose įkainių didinimą, Seimas priėmė 2014-ųjų lapkritį. Įstatymas numato, kad nuo 2019 metų šis mokestis siektų 21,72 euro, o nuo 2020-ųjų – 27,51 euro už toną.

Pasak K.Mažeikos, 2020 metais Lietuvoje jau veiks daugiau atliekų degintojų ar perdirbėjų, todėl į sąvartynus bus vežama mažiau atliekų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius