Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mokesčių inspekcija apie vizitą praneš iš anksto

Dokumentai
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Dokumentai
Šaltinis: 15min
0
A A

Verslininkai galės atsipūsti – mokesčių inspektoriai ar Maisto ir veterinarijos tarnybos darbuotojai į jų duris negalės pasibelsti iš anksto nepranešę.

Vyriausybė trečiadienį pritarė Teisingumo ministerijos pasiūlytai koncepcijai, pagal kurią verslo priežiūros institucijos apie planuojamą tikrinimą turės pranešti iš anksto.

Pasak laikinai teisingumo ministro pareigas einančio Remigijaus Šimašiaus, naująja koncepcija bus siekiama, kad verslą kontroliuojančios institucijos, kurių šiuo metu yra 152, būtų daugiau ne baudžiančios, o patariančios.

Informuos, kad pasiruoštų

Esą šiuo metu praktikoje dažnai pasitaiko atvejų, kai įmonėms pritaikomos neadekvačios baudos, tikrinama yra pernelyg dažnai, o kartais sankcijos skiriamos ir tiems, kurie kreipėsi tik konsultacijos.

Verslas žinotų, kad kas kelerius metus tos institucijos ateis pas juos, bet apie tai būtų paskelbta iš anksto, sudaromi metiniai planai, – būsimą tvarką aiškino Remigijus Šimašius.„Verslininkai dažnai klausia, kaip geriau taikyti įstatymą, jiems atsakoma „nežinau“, o po kelerių metų pritaikomos baudos už visą laikotarpį“, – dabartinę padėtį aiškino R.Šimašius.

Pagal naująją tvarką verslininkai bus iš anksto informuojami apie būsimą patikrą, kad spėtų susitvarkyti visus reikiamus dokumentus.

„Verslas žinotų, kad kas kelerius metus tos institucijos ateis pas juos, bet apie tai būtų paskelbta iš anksto, sudaromi metiniai planai. Tarkim, kitų metų spalio mėnesį pas jus apsilankysime – verslininkas galėtų pasiruošti ir gauti konsultaciją, ką galėtų daryti kitaip“, – kalbėjo R.Šimašius.

Tikisi glaudžiau bendradarbiauti

Paklaustas, ar iš anksto žinodami apie būsimą patikrą nesąžiningai dirbantys verslininkai nepaslėps visų galų, R.Šimašius tikino, kad pagrindinis pertvarka siekiamas tikslas – padėti laikytis visų reikalavimų.

Esą didelė dalis nuobaudų šiuo metu skiriama ne už piktnaudžiavimą, o už neatidumą ir nežinojimą.

„Visose akcinėse bendrovėse žinoma, kad, pavyzdžiui, kitais metais ateis auditas, tam yra pasiruošiama, o paskui atsižvelgiama į audito rekomendacijas. Manau, kad kontroliuojančių institucijų ir įmonių santykis turėtų būti toks pats, kaip ir audito su bendrovėmis“, – savo poziciją aiškino R.Šimašius.

Pagal siūlomus pakeitimus bus parengtos ir Seimui rudenį pateiktos reikiamos įstatymų pataisos.

Verslą Lietuvoje kontroliuoja tokios institucijos kaip Valstybinė mokesčių inspekcija, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, Valstybinė darbo inspekcija ir kitos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min