Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 6d. 14:40 , atnaujinta: 2012 vasario 6d. 23:49

Mokesčių inspektoriai ir policijos pareigūnai krėtė Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos taksi firmas. Išsikviesti automobilį tampa sudėtinga.

Taksi
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Taksi

Mokesčių inspektoriai ir policijos pareigūnai pirmadienį krėtė Vilniuje, Klaipėdoje ir Kaune veikiančias taksi bendroves. Manoma, kad jos galėjo slėpti mokesčius. Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) ir Policijos departamento atstovai lankėsi pastate, kuriame veikia net 12 taksi paslaugas teikiančių bendrovių, kurioms iš jų gresia nemalonumai – neskelbiama. Po šių reidų sostinėje pirmadienio vakarą išsikviesti taksi tapo beveik neįmanoma.

Po to, kai buvo atliktos kratos, žmonės sostinėje, kuriems prireikė skubiai išsikviesti taksi, susidūrė su rimtomis problemomis. Tuo įsitikino 15min.lt žurnalistai – skambinant populiaresniais taksi firmų telefonais dažniausiai niekas neatsiliepia. Galų gale suradus taksi firmą, kuri vis dėlto pirmadienio vakare dirbo, dispečerė įspėjo, kad tikėtis, jog taksi greitai atvažiuos, neverta. „Apkrovimai didžiuliai, dirba vos kelios mašinos, užsakymų daug“, – taip ji komentavo situaciją. Paklausus, ar galima užsisakyti taksi konkrečiam laikui, tarkime, po poros valandų, taksi firmos darbuotoja pasakė, jog tokios paslaugos dabar jie neteikia. „Skambinkite, mėginkite, gal pasiseks“, – tik tiek ji galėjo patarti.

Kitos firmos darbuotoja situaciją apibūdino taip: „Naujieji metai atėjo šįkart labai anksti“. Kaip žinia, būtent Naujųjų metų naktį taksi išsikviesti tampa itin sudėtinga.

Paskambinus mobiliuoju telefonu vienam taksistui, šis lakoniškai atsakė: „Žinias matėte?“ Jis teigė, kad šiuo firmoje, kurioje dirba, taksistams neleista važiuoti į gatves vežti klientų. Tiesa, vyras tikėjosi, jog jau artimiausiomis dienomis situacija išsispręs.

Tuo metu taksi įmonių darbuotojai LNK „Žinioms“ sakė, kad antradienį jie rengiasi įkurti profesinę sąjungą savo teisių gynimui.

Atlieka ikiteisminį tyrimą

„Vyksta aktyvus ikitesminis tyrimas, – pirmadienį 15min.lt sakė VMI atstovas spaudai Darius Buta. – Šiandien galime pasakyti, kad tie aktyvūs ikiteisminio tyrimo veiksmai, kurie dabar vyksta, yra mokesčių inspekcijos vykdyto projekto „Keleivių vežimas ir taksi“ tęsinys, dirbame kartu su Policijos departamentu. Daugiau komentarų pateikti negaliu.“

Sostinės taksi vežėjų asociacijos „Sosveta“ vadovas Romualdas Bieliauskas 15min.lt sakė apie kratas bendrovėse neturintis jokios informacijos.

Į kai kurias Žaliųjų Ežerų gatvėje 20 name registruotas bendroves prisiskambinti neįmanoma buvo jau pirmadienį dieną. Pavyzdžiui, bendrovė „Merselita“ nepasiekiama jokiais telefonais, taksi iškvietimo linija taip pat neveikia.

Šiuo adresu taip pat registruotos bendrovės „Viltranpa“, „Baltic Taxi“,  „Taksolitas“, „Tanagros taksi“, „Art1, taksi“, „Translota“, „Fomersis“, SDKE, „Taksi plius“, „Ekotaksi“ bei „Taksi Lux“.

Prisiskambinti negalima ir kitoms bendrovėms.

15min.lt žiniomis, kratos vyko ir taksi bendrovėje „Martonas“. Šios įmonės vadovo Ričardo Kriukovo mobilusis telefonas yra išjungtas.

Kaip 15min.lt sakė vienoje iš taksi įmonių dirbantis taksistas, bendrovėse darbuojasi itin gausus būrys pareigūnų.

„Prie „Martono“ stovi daug policijos mašinų, atliekamos kratos. Taksi bendrovių numeriai užblokuoti, pareigūnai neleidžia dirbti taksistams, kurie dirba su įmonių automobiliais. Neleidžia važiuoti į gatvę ir dirbti. Prisiskambinti taksi firmoms neįmanoma“, – sakė jis.

„Martono“ taksi iškvietimo linija veikia. Bendrovės klientų aptarnavimo operatorė 15min.lt paneigė, kad šioje bendrovėje buvo vykdoma krata.

Prabilo apie mokesčių slėpimą

Praėjusiųjų metų pabaigoje 15min.lt publikavo interviu su sostinėje dirbančiais taksistais, kurie atvirai papasakojo apie netvarką taksi versle.

„Bendrovių uždarbiai – milijoniniai, o ką jie deklaruoja? Centus, lašą jūroje. Kai kuriose bendrovėse mokestį už automobilį sumoki grynais, tačiau tie pinigai niekur nefiksuojami, jų nėra. Oficialiai išeina taip, kad taksi bendrovė užsiima labdara, duoda tau mašiną, moka algą. Yra bendrovių, kurios nelinkusios elgtis labai įžūliai, jos mokesčių daugiau sumoka negu kitos. Tačiau yra tokių įmonių, kuriose žmonės apskritai dirba be darbo sutarčių, ten visi pinigai yra „juodi“. Nueina žmonės iš bendrovės ir į VMI, ir į Vilniaus savivaldybę, gerai „patepa“, tuo viskas ir baigiasi. O taksistas lieka kvailio vietoje, jam per reidą savivaldybė išrašo baudą už pažeidimus, o bendrovei – nieko“, – 15min.lt papasakojo taksistai.

Visą interviu skaitykite čia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min