Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mokestis už atliekų išvežimą – visiems

Nuo šio rudens išvengti šiukšlių išvežimo mokesčio nepavyks nė vienam nuosavą namą turinčiam kauniečiui.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Nuo šio rudens išvengti šiukšlių išvežimo mokesčio nepavyks nė vienam nuosavą namą turinčiam kauniečiui.
Šaltinis: 15min
0
A A

Keli tūkstančiai nuosavuose namuose gyvenančių kauniečių, šiukšlėmis atsikratančių nežinia kur, jau netrukus bus priversti buitines atliekas mesti į prie savo būstų pastatytus konteinerius ir už jų išvežimą mokėti miesto savivaldybei.

Iš beveik 20 tūkst. Kaune esančių nuosavų namų 2,5 tūkst.iš jų savininkai nėra sudarę atliekų tvarkymo sutarčių.

„Jie šiukšlėmis dažniausiai atsikrato daugiabučių namų kiemuose esančiuose konteineriuose. Už tų šiukšlių išvežimą sumoka sąžiningi žmonės“, – aiškino savivaldybės valdomos bendrovės „Kauno švara“ generalinis direktorius Dalius Tumynas, pridūręs, jog dalis miestiečių šiukšlėmis atsikrato viešojo transporto stotelėse ar nelegaliuose sąvartynuose.

Sąžiningi mokės mažiau

Miesto politikai praėjusios savaitės pabaigoje palaimino šiukšlių išvežimo taisyklių pakeitimus. Pagal naująją tvarką, kauniečiai, nesudarę sutarčių su bendrove „Kauno švara“, turės mokėti pagal atliekų susikaupimo normą, kuri bus skaičiuojama pagal gyvenamąjį namo plotą. Pavyzdžiui, 100 kv. m. ploto namą turintį žmogų pasieks 25 Lt dydžio sąskaita. Tuo tarpu 150 kv. m. ploto būste gyvenančiam kauniečiui teks mokėti 37,5 Lt per mėnesį. Tie naujieji „Kauno švaros“ klientai, kurie su įmone sudarys sutartis, galės mokėti už tokį išvežamų šiukšlių kiekių, koks susikaups jų konteineriuose.

„Šiuo atveju mes turėtume kalbėti ne apie padidėsiančias pajamas, bet apie sumažėsiančius nuostolius, – paklaustas, ar „naujieji“ klientai atneš daug papildomų pajamų, atsakė D.Tumynas. – Tiesiog papildomai nereiks mokėti sąžiningiems klientams, ką jie darydavo iki šiol. Suprantate, kiekvieną kartą, kai tam tikrą grupę žmonių apmokestini vienodai ir nepalieki jokių spragų išsisukti, tai atitolina paslaugos kainos pakėlimą“.

Niekas kitas išvežti šiukšlių negali

Per artimiausius pora mėnesių minėtų 2,5 tūkst. kauniečių pašto dėžutėse atsidurs vadinamosios „tuščios sąskaitos“, žmones raginančios pasirašyti sutartis. Praėjus porai mėnesių, „Kauno švaros“ darbininkai prie miestiečių namų pastatys konteinerius ir bus pradėtas skaičiuoti mokestis už atliekų išvežimą.

D.Tumynas, paklaustas apie tai, jog kai kurie kauniečiai gali būti sudarę sutartis su kitomis atliekų surinkimu užsiimančiomis įmonėmis, paaiškino: „Šita funkcija yra savivaldybės. Ji tai daryti yra pavedusi savo valdomai „Kauno švarai“. Visi tie, kurie neturi su savivaldybe sutarties, daro ekonominį nusikaltimą“.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min