TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Mokestis už automobilių stovėjimą Palangoje galėjo plaukti ir į partijos kasą

Į neviltį dėl lietingų orų puolę kambarių nuomotojai nė nebepastebi, jog lenteles klientams vilioti laiko aukštyn kojomis.
Aurelijos Kripaitės nuotr. / Palangos gatvės
Šaltinis: 15min
0
A A

Palangos savivaldybės įkurtas Rinkliavų centras galimai spjauna į taisykles, nors dirba nuostolingai. Spėjama, kad už automobilių stovėjimą surinkti pinigai gali būti panaudoti artėjančių rinkimų kampanijai.

Palangos valdžia praėjusių metų pradžioje Rinkliavų centrą įkūrė rinkliavai už automobilių stovėjimą kurorto gatvėse administruoti, rašo „Lietuvos rytas“.

Gerokai nustekenę poilsiautojus valdininkai tikėjosi solidžiai papildyti miesto biudžetą. Iki metų pabaigos likus vos pustrečio mėnesio už automobilių stovėjimą gatvėse pavyko surinkti apie 370 tūkst. litų. Tačiau tarnybai išlaikyti biudžete skirta beveik 600 tūkst. litų.

Rinkliavų centro reikmėms papildomai atiteko ir šiemet surinkti 104 tūkst. litų iš automobilių stovėjimo aikštelių.

15 nuolatinių ir 23 sezoninių tarnybos darbuotojų atlyginimams bei socialinio draudimo mokesčiams šiemet numatyta 326,4 tūkst. litų. Tai 36 tūkst. litų daugiau, nei kurorto gatvėse už automobilių stovėjimą pavyko surinkti per visą vasarą.

Palyginus pernai ir šįmet gautas pajamas už automobilių stovėjimą kilo abejonių, ar visi pinigai pasiekia miesto biudžetą.

Pernai mašinų stovėjimą gatvėse kurortas apmokestino nuo liepos 10 dienos. Per likusias liepos dienas ir rugpjūtį miesto biudžetas pernai gavo apie 227 tūkst. litų. Šiemet per visą liepą ir rugpjūtį Rinkliavų centrui pavyko surinkti stebėtinai panašiai – 232 tūkst. litų.

Vos 5 tūkstančiais litų daugiau, nors pinigai buvo renkami dešimčia dienų ilgiau, o pagal poilsiautojų skaičių ši vasara buvo rekordinė.

Įtartinų sutapimų yra ir daugiau: pernai rugpjūtį stovėjimo bilietų automatuose buvo surinkta 105 tūkstančiai 736 litai, šiemet per tą patį laikotarpį dar mažiau – 105 tūkstančiai 274 litai.

Pinigais šers partiją?

Palangoje netyla kalbos, kad liberalcentristų valdomame kurorte Rinkliavų centras įkurtas šiai partijai kaupti pinigus būsimiesiems savivaldos rinkimams.

Tarnybos vadovu tapo liberalcentristams artimas Gintaras Žukevičius, o jo pavaduotoju paskirtas tos pačios partijos frakcijos atstovas miesto taryboje Eugenijus Simutis.

Gal todėl miesto valdžiai iki šiol neužkliūva tai, kad nė vienas kurorte esančių automobilių stovėjimo bilietų automatų nėra užregistruotas Valstybinėje mokesčių inspekcijoje (VMI).

Pagal 2009 metais kovo 12 dieną patvirtintą VMI viršininko įsakymą, privaloma registruoti ir įplaukas, gautas teikiant šias paslaugas.

Automatus plombuojant turi dalyvauti ir VMI atstovai, o inspekcijos specialistai tikrintų, ar nepažeisti gaunamus pinigus fiksuojantys įrenginiai.
Viso to nebuvo daroma, o sugedusius automatus remontuoja pats G.Žukevičius.

Tokiais bilietų automatais prekiaujančių įmonių ekspertai „Lietuvos rytui” teigė, jog nesant kvalifikuotos kontrolės juose esančių įrenginių rodmenis galima koreguoti lygiai taip pat kaip ir bet kurių kasos aparatų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min