Dabar populiaru
Publikuota: 2020 balandžio 1d. 17:04

Mokestis už laiptinių dezinfekciją suglumino klaipėdiečius

Dezinfekcija
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Dezinfekcija

Sunerimę dėl plintančio viruso daugiabučių gyventojai Klaipėdoje buvo šokiruoti laiptinių dezinfekcijos kainų. Pasirodo, kai kurios bendrovės už dezinfekciją prašo solidžių sumų, nors kitos tai daro nemokamai. Daugiabučius administruojanti bendrovė „Mano būstas“ daugiabučiuose, jei tik patvirtinamas koronaviruso atvejis, laiptines dezinfekuoja nemokamai.

Vieno Debreceno namo gyventojai matė, kaip prie jų laiptinės sustojo greitosios pagalbos medikų automobilis. Netrukus specialiais apsauginiais kostiumais apsirengę medikai išsivedė ir išsivežė jų kaimyną. Daugiabučių gyventojus netrukus pasiekė žinia – COVID-19 ir jų name.

Sunerimę žmonės ėmė skambinėti, kur įmanoma, kas galėtų dezinfekuoti jų laiptinę, kur galėjo vaikščioti užsikrėtęs kaimynas. Vienos bendrovės paskaičiuota suma – 50 eurų butui už išsamią dezinfekciją – žmones šokiravo.

Dezinfekcijos nauda tiki ne visi

Kelis daugiabučius pietinėje miesto dalyje administruojanti Ligita Girskienė pirmadienio vakarą sulaukė skambučio iš vieno prižiūrimo namo. Žmonės patikino matę, kaip greitosios pagalbos medikai su skafandrais išsivežė jų kaimynę.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Daugiabučio laiptinė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Daugiabučio laiptinė

„Namas devynaukštis, trijų laiptinių. Žmonės bijo, kad virusas gali pasklisti. Laukiu patvirtinimo iš ligoninės, ar tikrai nustatytas koronaviruso atvejis, ir kartu ieškau įmonės, kuri galėtų skubiai ir už priimtiną kainą dezinfekuoti namo laiptines“, – pasakojo moteris.

Kol kas pigiausias variantas – viso namo laiptinių dezinfekcija už 600 eurų. Moteris paskaičiavo, kad butui ši paslauga atsieitų apie 5 eurus. L.Girskienė pripažįsta, kad veikimo planas turėtų būti kur kas operatyvesnis: namų prižiūrėtojai turėtų išsyk gauti informaciją apie ligos židinį, kad virusas neplistų.

Šiuo atveju, jei paaiškėtų, kad koronavirusas iš tiesų identifikuotas, dezinfekcija būtų atlikta tik po maždaug paros.

„Skambinau gyventojams, tarėmės, ką daryti. Vieni sutinka. Kiti sako, kad nėra prasmės dezinfekuoti, tuoj praeis kitas kaimynas, grįžęs iš Norvegijos ir nesilaikantis saviizoliacijos, teks iš naujo viską valyt“, – atsiduso pašnekovė.

Kainų žirklės – itin plačios

Vos prasidėjus žiniai apie artėjančią pandemiją namų administratoriai sulaukė krūvos pasiūlymų dezinfekuoti patalpas iš įvairiausių valymo paslaugas teikiančių bendrovių.

„Ir žinote, tos kainų žirklės – labai plačios. Vienų kaina tikrai atrodo žvėriška, kitų – prieinama. Sunku įvertinti, ar naudojamos patikimesnės priemonės, ar ta dezinfekcija išsamesnė. Klausimas kyla ir kiek dažnai tas laiptines reikia dezinfekuoti. Net jei vienkartinis valymas atsieis 5 eurus, bet jų reikės bent kelių – žmonės gali sukilt“, – svarstė L.Girskienė.

Ji pati namus valančioms valytojoms pirko dezinfekcinio skysčio. Pirmasis pirkimas buvo gana spontaniškas, paremtas emocijomis, todėl ir kaina sumokėta didesnė. Vėliau moteriai pavyko rasti kur kas geresnių pasiūlymų.

Nemokamai – kur nustatytas COVID-19

Daugiabučius administruojančios bendrovės „Mano būstas“ atstovas Paulius Ugianskis teigė, kad jų prižiūrimuose daugiabučiuose, jei tik patvirtinamas koronaviruso atvejis, laiptinės dezinfekuojamos nemokamai. Klaipėdoje taip jau buvo dezinfekuotos 32 laiptinės.

„Ką tik dar gavome informaciją iš Nacionalinio visuomenės sveikatos biuro su 30 objektų, kur nemokamai atliksime pilną dezinfekciją. Esame tam pasiruošę“, – teigė pašnekovas.

„Mano būsto“ nuotr./Laiptinių dezinfekcija
„Mano būsto“ nuotr./Laiptinių dezinfekcija

Gyventojai gavo trumpąsias žinutes apie galimybę dezinfekuoti laiptines. Palikta ir galimybė atsisakyti tokios paslaugos, tačiau kaip teigė P.Ugianskis, kol kas niekas neatsisakė.

Skaičiuojama, kad penkiaaukščio vienos laiptinės dezinfekcija atsieina apie 121 eurą. Kaina butui paskaičiuojamas įvertinus jo plotą.

„Beje, vien darbo drabužiai vienam asmeniui kainuoja 25 eurus be PVM, o vieną laiptinę dezinfekuoja du darbuotojai. Vienai penkių aukštų laiptinei sunaudojame 3-5 litrus skysčio, kurio vieno litro kaina – 10 eurų“, – vardijo pašnekovas.

L.Girskienė pripažino, kad karantino metu baiminamasi ir dėl darbuotojų. „Bijau iš tiesų, turime kelis nedarbingus. Nežinia, ar iš tiesų serga, ar bijo, ar vaikus namie prižiūri. Nėra jauku valytojams“, – atviravo klaipėdietė.

Klaipėdos miesto savivaldybės Ekstremalių situacijų valdymo komisija trečiadienį aptarė, kaip turėtų būti dezinfekuojamos laiptinės. „Atsirado Visuomenės sveikatos centro higienos normų rekomendacijos, kokiais preparatais, kokiu intensyvumu ir kaip dezinfekuoti. Dabar galėsime greitai veikti“, – teigė Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

Taip pat bus dezinfekuojami ir konteineriai mieste.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Video

41:02
46:39
00:23

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min