Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 30d. 09:26

Mokestis už studijas gena lietuvius į užsienį

Studentai.
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Studentai

Studijų kainos baugina studentus, kuriems gresia negauti valstybės finansuojamų vietų. Tuo tarpu studijos užsienyje lietuviams kainuoja kur kas pigiau, rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.

Dienraštis cituoja savaitinį žurnalą „Ekstra“, kuris kalbino dvidešimtmetę, – ji, baigusi  mokyklą, iškart išvyko gyventi ir mokytis į Didžiosios Britanijos sostinę Londoną.

Savaitiniam žurnalui „Ekstra“ ji pasakojo, kad studentui ten galima rasti darbą ir jį įmanoma suderinti su mokslais. Mat daugumai studentų universitete privaloma lankytis ne kasdien. 2009–2010 mokslo metų kaina Didžiojoje Britanijoje sieks 3225 svarus sterlingų (beveik 13 tūkst. Lt). Studijų kaina svyruoja priklausomai nuo universiteto, bet ši pinigų suma yra maksimali. Studentui gauti paskolą nesunku. Taip pat galima gauti papildomą paskolą pragyventi.

Paskolą reikia pradėti grąžinti, jeigu pabaigęs mokslus lieki Anglijoje ir pajamos per metus pradeda siekti 15 000 svarų sterlingų (60 450 Lt). Taip pat paskolą reikia atiduoti, jeigu grįžus į gimtąją šalį metų pajamos ima viršyti 5000 svarų sterlingų (20 150 Lt). Tačiau jeigu per 25 metus nuo paskolos davimo gaunamos pajamos nepasiekia minėtos pinigų sumos, paskola anuliuojama – šios sąlygos galioja Europos Sąjungos nariams.

Studentui rasti darbą Londone nėra lengva, bet jeigu jau susirandi – pragyventi įmanoma neprašant tėvų paramos. Populiariausi darbai yra aptarnavimo srityje – parduotuvėse, restoranuose. Dirbdama visu etatu mergina užsidirba mažiausiai 800 svarų sterlingų (3230 Lt) per mėnesį.

Apie tai, kad studijos užsienyje įkandamos lietuviams ir dažnai net patrauklesnės nei mūsų šalyje, pasakojo ir kiti kalbinti lietuviai.

Tuo tarpu Lietuvos aukštosiose mokyklose nuo šių metų rugsėjo įdiegiamas naujas studentų finansavimo modelis. Sėkmingai įstojusieji į universitetus ir kolegijas pelnys studento krepšelį – lėšų iš valstybės biudžeto. Tiems, kuriems laimė mokytis nemokamai nenusišypsos, teks mokėti iš savo ar tėvų kišenės. Už bakalauro studijų metus teks sumokėti nuo 3361 iki 18 854 litų priklausomai nuo specialybės.

Temos: 1 Mokesčiai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min