Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 spalio 20d. 15:25 , Atnaujinta: 2021 spalio 20d. 15:48

Mokinių atostogos ilgės dviem dienomis, planuojamas nuotolinis neformalus ugdymas

Pamoka
123RF.com nuotr. / Pamoka
Moksleivių rudens atostogos bus pratęstos dviem dienomis – iki lapkričio 9 dienos imtinai. Dėl to sprendimą trečiadienį turėtų priimti švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė. Kitą savaitę Vyriausybė turėtų apsispręsti dėl neformalaus vaikų ugdymo, kurį lapkričio 3–12 dienomis siūloma organizuoti nuotoliniu būdu.

Planus ilginti mokinių rudens atostogas ministrė J.Šiugždinienė trečiadienį pristatė Vyriausybės posėdyje.

„Pasitarę su sveikatos specialistais, ekspertais, Sveikatos apsaugos ministerija mes siūlome pratęsti mokinių rudens atostogas dviem dienoms tiek, kad po Vėlinių į klases būtų grįžtama praėjus inkubaciniam COVID-19 virusinės ligos laikotarpiui, tai yra septynioms dienoms“, – teigė ji.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Jurgita Šiugždinienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Jurgita Šiugždinienė

Taigi, moksleivių rudens atostogos turėtų tęstis nuo lapkričio 3 dienos iki lapkričio 9 dienos imtinai.

Tai turėtų būti įtvirtinta ministrės įsakymu.

Mokiniams bus išdalinti testai

Pasak jos, atostogos ilginamos siekiant išvengti koronaviruso atvejų augimo.

„Artėja Visų Šventųjų diena ir Vėlinės, taip pat paprastai tomis dienomis būna daug judėjimo, šeimos suvažiuoja. Aišku, mes raginame žmones laikytis atstumo ir kuo mažiau lankytis vienas pas kitą šiuo sudėtingu laikotarpiu“, – per spaudos konferenciją kalbėjo J.Šiugždinienė.

Į atostogas išeinantiems mokiniams, pasak jos, planuojama išdalinti COVID-19 greitųjų antigenų testus: „Kad tai, kas buvo pasiekta mokyklose, kuomet apie 50 proc. mokinių mokyklose testuojasi <...>, būtų tęsiama namuose.“

„Grįžtant taip pat rekomenduosime testuotis“, – pridūrė švietimo, mokslo ir sporto ministrė.

Spaudos konferencija:

Dėl neformalaus ugdymo apsispręs kitą savaitę

Anksčiau rudens atostogas planuota pratęsti savaite. Bet, pasak J.Šiugždinienės, galutinis sprendimas yra optimaliausias.

Kontaktinis ugdymas yra svarbiausia.

„Kontaktinis ugdymas yra svarbiausia. Vaikų emocinė sveikata yra svarbiausia. Žinoma, mes stebime situaciją, mus neramina situacija ligoninėse, bet Vyriausybėje esame labai aiškiai nusprendę, kad sudarysime visas galimybes ir priimsime visus reikalingus sprendimus, kad vaikai galėtų mokytis klasėse“, – dėstė ji.

Ministrės žiniomis, šiuo metu ugdymo įstaigose yra daugiau kaip 500 koronaviruso ligos protrūkių, daugiau kaip 3 tūkst. vaikų – izoliacijoje.

Per Vyriausybės posėdį J.Šiugždinienė taip pat išsakė siūlymą neformalų vaikų ugdymą kurį laiką organizuoti nuotoliniu būdu.

„Tuo pačiu, siekdami apriboti kontaktų skaičių tarp daugelio skirtingų šeimos ūkių, prašysime kitą savaitę papildyti <...> nutarimą dėl neformalaus vaikų švietimo, kuris būtų nuo lapkričio 3 iki 12 dienos ir vyktų nuotoliniu būdu.

Jeigu to nebūtų galima užtikrinti, neformalaus ugdymo veiklos šiam laikotarpiui būtų stabdomos“, – tikino J.Šiugždinienė.

I.Šimonytė: pasisaugoti verta

Dėl nuotolinio neformalaus vaikų ugdymo Vyriausybė turėtų apsispręsti kitą savaitę trečiadienį.

Premjerė Ingrida Šimonytė reiškė viltį, kad sprendimai ugdyme padės pristabdyti koronaviruso plitimą.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Ingrida Šimonytė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Ingrida Šimonytė

„Tikėkimės, kad šito sprendimo, nesakysiu, kad pakaks, bet kad jis prisidės prie šiokio tokio grandinių sutraukymo. <...> Atvejų skaičius, kuris yra tarp vaikų, yra tikrai didelis – maždaug trečdalis kiekvienos dienos naujų atvejų“, – per posėdį kalbėjo premjerė.

Pasak jos, pasisaugoti verta turint omenyje, jog artėja Vėlinės ir jog „būtinai rasis žmonių, kurie pamirš laikytis saugumo reikalavimų“.

„Galbūt reikia suteikti galimybę tiems, kurie užsikrečia, prasirgti namuose ir neužkrėsti kitų žmonių“, – sakė I.Šimonytė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

26:24
07:19
07:55

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min