Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 sausio 7d. 08:35

Moksleiviai pamokose šąla

Mokiniai
Photos.com nuotr. / Mokiniai
Per šalčius kai kuriose sostinės mokyklose temperatūra kabinetuose nukrito iki 7-10 laipsnių šilumos. Mokyklų vadovai skėsčioja rankomis ir pripažįsta nieko pakeisti negalintys.

Per kiaurus langus ir neapšiltintas sienas besiveržiantį šaltį grįžę po atostogų pajuto Žirmūnų gimnazijos moksleiviai. „Vaikai šąla, o administracija nieko nedaro“, – guodėsi vilnietė Jolanta, sūnų leidžianti į šią mokymo įstaigą. Pasak mamos, kai tik mokykloje pasirodo svečiai ar komisijos, šildymas padidinamas. „Vadinasi kažką padaryti galima. Gal taip bandoma taupyti?“ – spėjo Jolanta.

Mokyklos administracija net nebando slėpti – klasėse išties šilumos bene dešimčia laipsnių mažiau nei turėtų būti.

„Tai ne vien mūsų gimnazijos problema. Visos senos statybos mokyklos kenčia šaltį, tačiau nieko padaryti negalime“, – pasakojo Žirmūnų gimnazijos direktorius Edmundas Grigalevičius.

Skolingi tiekėjams

Ruošiantis žiemai, mokykloje buvo apkamšyti langai, užsandarintos durys, tačiau šios priemonės norimų rezultatų nedavė. „Per ilgas atostogas šildymas buvo prisuktas, mokykla įšalo, o temperatūra už lango nekyla. Kalbėjome su šilumininkais, jie žadėjo temperatūra padidinti“, – aiškino E.Grigalevičius.

Mokyklos kabinetuose pakabinti termometrai ir registruojami jų parodymus. Taip, anot gimnazijos direktoriaus, tikimasi „suminkštinti šilumos tiekėjų širdis“.

Sostinės mokyklos yra nesandarios, senos statybos ir nelaiko šilumos. Šildyti tokias patalpas tas pats kaip šildyti orą. Sakė V.Mackonis.

Direktorius pripažįsta – daugiau priemonių sušildyti klases mokykla neturi. Mokyklų šildymu užsiima bendrovė „City Servise“, sudariusi sutartis su savivaldybe, todėl mokyklų administracijos paliekamos nuošalyje.

Šildo orą

Apverktinos būklės mokyklų mieste yra ir daugiau – tai patvirtina šilumos tiekėjai, kasmet per šalčius gaunantys nusiskundimų. „Sostinės mokyklos yra nesandarios, senos statybos ir nelaiko šilumos. Šildyti tokias patalpas tas pats kaip šildyti orą“, – „15min“ teigė „City Service“ atstovas Vilnius Mackonis.

Bendrovė kiekvienoje mokykloje yra sumontavusi automatinę šildymo reguliavimo sistemą, todėl tiesiogiai reguliuoti šildymo, be išimtinų atvejų, negali. „Gavus skundą, nuvykę meistrai gali sureguliuoti sistemas, tačiau tai duoda mažai vaisių. Stipriau šildant, šilčiau netampa, o iššvaistoma daugybė lėšų“, – konstatavo V.Mackonis.

Savivaldybė jau antrus metus vykdo švietimo įstaigų renovacijos projektą, tačiau lėšų trūksta ir mokyklos priverstos laukti eilėje. „Per praėjusius metus renovuota apie 150 ugdymo įstaigų, keisti stogai, langai ir sanitariniai mazgai“, – sakė savivaldybės Įstaigų administravimo skyriaus vedėjos pareigas laikinai einanti Danuta Narbut. Praėjusiais metais šiems darbams skirta apie 50 mln. Lt. Pasak jos, kol kas nežinia, kiek lėšų šiai programai bus skirta šiemet.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

01:14
24:24
19:47

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min