Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 22d. 15:45

Moksleivių atostogos kariuomenėje kupinos naujų patirčių ir išbandymų

Moksleiviai BKM mokymuose
L. Bratiko ir G. Jonaičio nuotr. / Moksleiviai BKM mokymuose

Birželio pradžioje Lietuvos didžiojo etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke (Rukla) bazinius karinius mokymus (BKM) pradėjo 20-oji laida.

Kaip rašoma Krašto apsaugos ministerijos pranešime, dėl savo sudėties ši laida išsiskiria iš ankstesnių – iš 72 pradėjusiųjų tarnybą karių daugiau nei trečdalis yra moksleiviai. Po 12 savaičių karinių mokymų daugelis jų vėl grįš į savo mokyklas ir sieks brandos atestato.

„Neturėjau ypatingų vasaros planų, bet sužinojęs apie šiuos mokymus, rimtai susidomėjau ir nusprendžiau pabandyti. Pirmosios dienos patvirtino, kad čia įdomu“, – sakė jaunesnysis eilinis Martynas Kisielius.

Baigęs BKM vaikinas planuoja tęsti mokslus paskutinėje Anykščių Jono Biliūno gimnazijos klasėje.

„Šie mokymai – gera proga pasitikrinti savo fizines ir moralines ribas. Ateityje planuoju studijuoti psichologiją, todėl man svarbu ir studijų kompensacijų lengvatos, kurios suteikiamos baigusiems BKM“, – sakė j. eil. Aleksandras Plugatariovas, kuris mokosi Klaipėdos Pamario vidurinėje mokykloje.

Vaikinas taip pat pažymėjo, kad baigus BKM ir atlikus privalomąją pradinę karo tarnybą atsirastų daugiau galimybių siekti karjeros valstybės tarnyboje.

Abu moksleiviai prisipažino, kad klasiokams ir mokslo draugams nepasakojo apie asmeninius ketinimus atostogas praleisti atliekant karinę prievolę.

„Nuo 14 metų galvoju apie kario profesiją ir esu įsitikinęs, jog baziniai kariniai mokymai bus geras pagrindas prieš studijas karo akademijoje ar pasirenkant profesinę karo tarnybą“, – sakė Vilniaus Šv. Kristoforo gimnazijos moksleivis ir šiuo metu jaunesnysis eilinis Evaldas Šeduikis.

Vaikinas kelerius metus buvo Lietuvos šaulių sąjungos nariu ir jau yra susipažinęs su kariška tvarka bei aplinka.

Paklausti apie pirmąsias tarnybos dienas, moksleiviai vasarai tapę kariais juokavo, kad prie karinės ir intensyvios dienotvarkės priprasti reikėjo dviejų-trijų dienų, o dabar jie jau laukia lauko pratybų bei užsiėmimų su ginklais.

„Viskas prasidėjo nuo rikiuotės užsiėmimų – nemažai laiko praleidome aikštėje, tačiau dabar vis daugiau dėmesio skiriama pasiruošimui žygiams į miškus“, – sakė j. eil. M. Kisielius.

Jam antrino j. eil. E.Šeduikis: „Laukiame taktikos praktinių užsiėmimų. Teorija įdomu, bet norisi viską praktiškai išbandyti“.

Liepos 5 d. bazinių karinių mokymų 20-osios laidos kariai iškilmingai prisieks savo šaliai. Po to prasidės lauko taktinės pratybos ir nuolat rengiami kariniai žygiai.

„Galima pajuokauti, kad šie mokymai yra labai intensyvios atostogos ir turim galimybę daug laiko skirti sportui. Jau dabar aišku, kad viso kurso metu daug ko išmoksime, tapsime stipria komanda ir patys sau padėsime atsakyti į klausimą, ko norime ir ar toks gyvenimo būdas prie širdies“, ­– kalbėjo j. eil. A. Plugatariovas.

BKM 20-oje laidoje daugiausia moksleivių susirinko iš Vilniaus – 10. Po 3 atvyko iš Kauno ir Utenos regionų.

Jaunuoliai, baigę bazinius karinius mokymus, gali pretenduoti į profesinę karo tarnybą bei pasinaudoti kitomis skatinančiomis priemonėmis. Pavyzdžiui, atlikusiems BKM yra kompensuojama iki 50 proc. aukštojo mokslo studijų kainos. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min