Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Moksleivių kišenės vasarą neprisipildys

„Super SEGWAY“ vadovas V.Leonavičius sakė, kad vasarą įdarbinami moksleiviai į kolektyvą įneša šurmulio.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / „Super SEGWAY“ vadovas V.Leonavičius sakė, kad vasarą įdarbinami moksleiviai į kolektyvą įneša šurmulio.
Šaltinis: 15min
0
A A

Artėjant vasaros atostogoms vyresniųjų klasių moksleiviai vis dažniau naršo internete bei varto spaudą, ieškodami darbo skelbimų. Tačiau Vilniuje susirasti darbą šiai vasarai moksleiviams bus sudėtinga. Jį ras nebent tie, kurie dirbo anksčiau ir turi geras rekomendacijas.

Kaip „15min“ sakė Lietuvos darbo biržos atstovė Birutė Balynienė, darbo biržos interneto duomenų bazėje jau įregistruota per 100 mokinių pageidavimų dirbti vasarą, tačiau galimybės jiems įsidarbinti labai menkos.

„Specialių programų moksleiviams nėra, viešųjų darbų moksleiviams šiais metais kol kas nenumatyta. Jaunimo darbo centruose (JDC) moksleiviai jau lankosi ir domisi darbo pasiūlymais, tačiau darbdavių pasiūlymų nėra. Tik Klaipėdos JDC moksleiviams gali pasiūlyti įsidarbinti nuomos punktuose“, – situaciją komentavo B.Balynienė.

Nieko pažadėti moksleiviams negali ir sostinės savivaldybė, kuri bendradarbiaudama su Vilniaus darbo birža ankstesniais metais parūpindavo moksleiviams viešųjų darbų. „Dabar, kai neturinčiųjų darbo įdarbinimo finansavimas ateina per ES struktūrinius fondus, to padaryti negalime, nes yra reikalavimas, kad būtų įdarbinti tie bedarbiai, kurie yra registruoti Vilniaus darbo biržoje“, – sakė savivaldybės Turto valdymo ir verslo paslaugų departamento Verslo ir paslaugų skyriaus vedėjo pavaduotoja Virgina Skirienė.

V.Skirienės teigimu, moksleiviai viešuosius darbus galėtų dirbti tik tokiu atveju, jei savivaldybės įmonės juos įdarbintų pačios, tačiau tai esą mažai tikėtina atsižvelgiant į komplikuotą finansinę jų situaciją.

Pirmenybė – pilnamečiams

B.Balynienė pažymėjo, kad esant sudėtingai situacijai darbo rinkoje, darbdaviai turi galimybę rinktis iš daugelio kandidatų ir pirmenybę teikia pilnametystės sulaukusiems, išsilavinusiems bei darbo patirtį turintiems asmenims.

Kadangi poreikis sezoniniams darbuotojams yra smarkiai sumažėjęs jau antri metai, moksleivių priimame tikrai mažai, – sakė L.Muižienė.

Darbo biržos atstovei antrino ir bendrovės „Maxima LT“ įvaizdžio ir komunikacijos departamento direktorė Lina Muižienė. „Prioritetą teikiame pilnamečiams kandidatams. Kadangi poreikis sezoniniams darbuotojams yra smarkiai sumažėjęs jau antri metai, moksleivių priimame tikrai mažai. Priimant juos į darbą tenka papildomai derinti įvairias sąlygas – jie negali dirbti visą darbo dieną, ribojamas darbų, kuriuos gali atlikti moksleiviai, pobūdis“, – sakė L.Muižienė ir pridėjo, kad dauguma įmonių pirmenybę pilnamečiams darbuotojams teiks tol, kol šalyje bus didelis nedarbas.

Anksčiau savo restoranuose noriai moksleivius darbuotis priimdavusi bendrovė „Čili Holdings“ taip pat abejoja, ar šiemet įdarbins daug moksleivių. „Viskas priklausys nuo situacijos. Neseniai atidarėme lauko kavines, žiūrėsime, kokie bus žmonių srautai. Jei bus poreikis, sezoninių darbuotojų priimsime“, – sakė bendrovės generalinis direktorius Dainius Kalina. Tiesa, jis pridūrė, kad sezoniniai darbuotojai nebūtinai bus moksleiviai. Tai esą priklausys nuo to, kokį darbą reikės atlikti.

Darbas – turintiems patirties

Vasarą sostinėje moksleivius žada įdarbinti ir anksčiau tai dariusi įmonė „Super SEGWAY“ ir velotaksi paslaugą teikianti „Velocity“. Tačiau dauguma moksleivių, kuriuos šios bendrovės priims sezoniniam darbui, jose yra dirbę ir ankstesnėmis vasaromis arba turi geras rekomendacijas.

Moksleivių vasarai priimti planuojame, kolektyvas jau beveik surinktas. Kol kas yra keturi moksleiviai, dėliojamės jiems tinkamus darbo grafikus“, – sakė „Super SEGWAY“ direktorius Vytautas Leonavičius.

Jis tikino, kad įmonė stengiasi atrinkti tokius moksleivius, kurie nebijo dirbti ir nesiskundžia, jei tenka padirbėti kiek ilgiau. Būna, jog kartais vaikai sulaukia priekaištų iš tėvų dėl to, kad iš darbo grįžta vėliau“, – sakė V.Leonavičius ir pridūrė, kad tėvai greitai „atsileidžia“, nes pastebi, jog vaikai tampa savarankiški, neprašo pinigų. „Jei mokiniai darbą baigia vėlai vakare, parvežame namo. Be to, jie įneša į kolektyvą šurmulio ir linksmumo“, – pastebėjo „Super SEGWAY“ direktorius.

Ne visi moksleiviai motyvuoti

11 klasių šią vasarą baigianti Greta sakė, kad „Super SEGWAY“ dirbs jau trečią vasarą iš eilės. „Tiesiog ėjau pro šalį, pamačiau, kad čia yra pasiūlymas, užėjau, ir viskas“, – tai, kaip prieš trejus metus rado darbą vasarai, prisiminė mergina. Greta džiaugėsi, kad aptarnaudama klientus gali ne tik ne tik užsidirbti pinigų, bet ir susirasti naujų pažįstamų bei lavinti kalbas.

„Velocity“ prekės ženklo vadovas Dainius Lanauskas sakė, kad moksleivių planuojama priimti tiek pat, kiek ir ankstesniais metais. „Priimsime apie 10, niekas nesikeičia. Dalis jų bus iš ankstesnių metų, be to, dabar dar gauname laiškų su norinčiųjų dirbti anketomis. Tiesa, dažniausiai priimame jau turinčius patirties, užsirekomendavusius“, – sakė D.Lanauskas.

Jo teigimu, dirbančius moksleivius galima skirstyti į sąžiningai dirbančius, patikimus ir jų priešingybes. „Būna ir tokių, kurie įsivaizduoja, kad darbas lyg televizorius: paėmus distancinį televizijos pultelį galima perjungti kanalą į nedarbo režimą“, – sakė pašnekovas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min