Dabar populiaru
Publikuota: 2011 kovo 8d. 16:28

Moksleivių su specialiaisiais poreikiais ugdymui – apie 16 mln. litų

Knygos
Organizatorių nuotr. / Knygos

Daugiau atidumo ir pedagoginės pagalbos vaikams su specialiaisiais poreikiais – šiems tikslams įgyvendinti skiriama apie 16 mln. Lt iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir valstybės biudžeto. Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius pasirašė įsakymus dėl lėšų skyrimo bendrojo lavinimo mokyklų projektams, kurie aprėps didelę mokyklų tinklo dalį.

Pačių mokyklų pasiūlyta priemonių įvairovė padės plėtoti švietimo paslaugų prieinamumą ir kvalifikuotą švietimo pagalbą tiems vaikams, kuriems dėl įvairaus pobūdžio fizinės negalios – judėjimo, kalbos ar kitų sutrikimų sunkiau mokytis, integruotis į visuomeninį gyvenimą.

Švietimo ir mokslo viceministro Vaido Bacio teigimu, šie projektai leis plačiai pritaikyti geriausią Lietuvos ir kitų šalių specialiosios pedagogikos patirtį. „Tikimės, kad jų pagrindu netolimoje ateityje sukursime pažangesnę sistemą, kad  tokie moksleiviai nejaustų atskirties, visavertiškai įsitrauktų į mokslus ir neformalaus ugdymo veiklas, – sako viceministras .–Turime padėti mokytojui ir mokiniams, kuriems reikia skirti daugiau dėmesio ir pagalbos. Mūsų visuomenės narių integracijos egzaminą  mokykla turi laikyti aukštais pažymiais.“ 

Mokyklose bus plėtojamos specialiosios pagalbos paslaugos, steigiami mokytojo padėjėjų etatai, įdarbinami papildomai specialistai, bus galima įsigyti inovatyvių mokymo priemonių ir kompiuterinės technikos,  kuri pagerins ugdymo kokybę.

Projektai suteiks naujų galimybių vaikams su specialiaisiais poreikiais  įsitraukti į neformalaus ugdymo veiklą, lankyti jų polinkius ir poreikius  atliepiančius būrelius, dalyvauti išvykose į muziejus, teatrus, rengti vasaros stovyklas ir kt. Meno, kaip terapinės ir komunikacijos priemonės, panaudojimas leis ugdyti gebėjimus, socialinius įgūdžius, o informacinių technologijų taikymas paskatins visapusiškesnį žinių įsisavinimą. Tikimasi, kad įvairios veiklos padės moksleiviams su specialiaisiais poreikiais ugdyti kūrybiškumą, stiprinti  savirealizaciją, adaptuotis visuomenėje, surasti savo galimybes atitinkančią veiklą ir pasirinkti tinkamą specialybę.

Pavyzdžiui, Panevėžio „Verdenės“ pagrindinė mokykla gavo 2 mln. Lt savo projektui, kurio partneriai yra ir kitos miesto mokyklos. Todėl, įgyvendinant numatytas priemones, bus įtraukiami visi vaikai su specialiaisiais poreikiais. Pasak mokyklos direktorės Jūratės Paliukienės, jiems daug dėmesio bus skiriama ne tik per pamokas  bet ir  popamokinėje veikloje.

Moksleiviai mokysis geriau pažinti save, bendrauti, spręsti emocinius konfliktus – būti visaverčiais bendruomenės dalyviais.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min