Dabar populiaru
Publikuota: 2010 kovo 4d. 14:22

Mokslininkai tirs Neringos išteklius

Neringa
Audriaus Bagdono/BFL nuotr. / Neringa

Klaipėdos universiteto mokslininkai vertins Neringos išteklius.

Neringos savivaldybė ėmėsi iniciatyvos parengti Neringos pajūrio kurorto išteklių įvertinimo ir panaudojimo sveikatinimo srityje galimybių studiją.

Kuršių nerija Europoje garsėja savo unikaliu kraštovaizdžiu, pustomo smėlio kopomis ir pajūrio paplūdimiais. Tačiau norint užimti deramą vietą tarp Europos pajūrio kurortų, būtina inventorizuoti Kuršių nerijos gamtinius kurortinius išteklius, jų tinkamumą sveikatinimui, įvertinti rekreacinę, ekologinę ir psichologinę reikšmę, nustatyti tinkamiausius ir perspektyviausius išteklių panaudojimo būdus, pateikti pasiūlymus investicijoms.

Visus šiuos darbus atliks Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto Rekreacijos ir turizmo katedros mokslininkai.

„Viešojoje erdvėje tenka išgirsti abejonių dėl Neringos kurorto statuso. Tam, kad būtų galima joms užkirsti kelią, reikalingas moksliškas pagrindimas apie išteklius, kurie buvo naudojami dar prieškariu. Tikėtina, kad šiuo metu, kuomet tiek šiuolaikinių technologijų, išteklių turime dar daugiau“, - teigė Neringos savivaldybės mero pavaduotoja Aušra Feser.

Kaip teigė mero pavaduotoja, atliktos galimybių studijos naudą ypatingai turėtų pajusti verslininkai. Be to, tikimasi, kad atlikti tyrimai ir atsiradusios paslaugos padės privilioti daugiau poilsiautojų į Neringą šaltuoju sezonu.

Mero pavaduotoja atkreipė dėmesį, kad Neringoje jau yra moksliškai ištirtų ir pripažintų gydomaisiais gamtinių gydomųjų veiksnių, tačiau ši informacija nėra surinkta. Be to, nėra specialios infrastruktūros, kuri leistų naudoti šiuos veiksnius gydymo, sveikatinimo, turizmo ir poilsio reikmėms.

„Tikimės, kad Kuršių nerijoje atsiras talasoterapijos centras, kuriame gydomųjų procedūrų metu galėsime naudoti jūros vandenį. Centre turės būti teikiamos paslaugos, panaudojant vietos išteklius. Papildomas paslaugas galės teikti ir viešbučiai “, - vylėsi A. Feser.

Galimybių studija turės būti atlikta iki šių metų pabaigos. Projekto vertė – 100 tūks. Lt.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min