Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2010 01 07

Mokslo ir verslo slėniui „Santaka“ skirta 117 mln. litų paramos

Trečiadienį Kauno technologijos universitete iškilmingai pasirašyta sutartis dėl integruoto mokslo, studijų ir verslo slėnio „Santaka" pirmojo investicinio projekto finansavimo.
Pinigai
Pinigai / Tomo Urbelionio/BFL nuotr.

Sutartį pasirašė švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius, VšĮ Centrinės projektų valdymo agentūros direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Keizeris ir Kauno technologijos universiteto (KTU) rektorius prof. Raimundas Šiaučiūnas.

„Slėnio „Santaka" pirmojo investicinio projekto finansavimo sutarties pasirašymas labai svarbus įvykis ne tik mūsų miestui, bet ir visai Lietuvos mokslo sistemai. Įkūrus pasaulinio lygio mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros centrą bus sprendžiamos jau įsisenėjusios, mokslinės veiklos plėtrą ir efektyvumą stabdančios problemos: pasenusi, šiuolaikinei mokslinei veiklai nepritaikyta tyrimų bazė, inovacijų poreikis, būtinybė sutelkti ir koncentruoti išsklaidytą mokslinį potencialą. Tikiu, kad bendradarbiavimas su verslu išsiplės, o svarbiausia, kad bus sukurtos naujos patrauklios darbo vietos jaunimui, kuris šiuo metu neretai darbo šiuolaikiškai įrengtose laboratorijose vyksta ieškoti į užsienį", – sakė KTU rektorius R. Šiaučiūnas.

Vykdant šį projektą Kaune bus įkurtas pasaulinio lygio mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros centras, kuriam iš Europos Sąjungos fondų yra skiriama 117 mln. Lt. Tai pirmoji didžiausia mūsų šalyje investicija į mokslo plėtrą.

„Šios dienos įvykis išskirtinis. Įgyvendinant šį projektą prieš pusmetį buvo stabtelėta tam, kad dar kartą susimąstyti ką mes galime realiai pasiekti šiuo projektu, kokius tikslus mes pajėgūs įgyvendinti. Iš viso Lietuvoje bus penki tokie slėniai ir jie taps mūsų geresnio gyvenimo istorijos dalimi", – sveikindamas visus prisidėjusius prie projekto įgyvendinimo kalbėjo švietimo ir mokslo ministras G. Steponavičius.

Pagrindinis projekto vykdytojas – Kauno technologijos universitetas (KTU). Panaudojant ES fondų lėšas Kaune, KTU studentų miestelyje, slėnio „Santaka" teritorijoje (K. Baršausko gatvėje) bus pastatytas naujas tarptautinius standartus atitinkantis nacionalinis atviros prieigos mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) centras, kuriame bus sutelktos ypač perspektyvių krypčių – darniosios chemijos, mechatronikos, informacinių ir komunikacinių technologijų – mokslo ir studijų potencialas. Statyboms skirtą plotą valdo Kauno technologijos universitetas.

Pasak projekto iniciatorių ir vykdytojų, centre bus sukurtos puikios sąlygos moksliniams tyrimams, jų rezultatų komercializavimui bei studijoms. Taip pat bus įrengtos modernia tyrimų technika aprūpintos laboratorijos, leisiančios tinkamai atlikti naujus mokslinius tyrimus ir eksperimentus.

Centras bus atviras tiek Lietuvos, tiek užsienio mokslo ir studijų institucijų bei įmonių atstovams – mokslininkams, magistrantams, doktorantams ir kitiems tyrėjams, atliekantiems MTEP darbus, susijusius su darniosios chemijos, mechatronikos, informacinių ir komunikacinių technologijų sritimis.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius