Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugsėjo 4d. 14:07

Mokslo metų pradžia Tauragėje pradėta ambicingų iniciatyvų įgyvendinimu

Mokslo ir žinių diena_09
Mokslo ir žinių diena_12

Šiais metais Tauragės mokiniai, mokytojai ir tėveliai Mokslo ir žinių dieną paminėjo iškilmingai, šventiškai ir nuotaikingai. Šventės proga įgyvendintos puikios, ambicingos idėjos – visiems pradinių klasių mokiniams įteikti būtiniausių mokymo(si) priemonių rinkiniai, išdalytos Tauragės Rotary klubo inicijuotos moksleivių pažangos skatinimo premijos, surengta tradicinė Rugsėjo 1-osios šventė Pilies aikštėje.

Mokslo ir žinių dienos proga visų Tauragės pradinių klasių mokinių laukė netikėta staigmena – Tauragės rajono savivaldybė (pirmoji Lietuvoje) visiems 1–4 klasių mokiniams padovanojo būtiniausių mokymo(si) priemonių rinkinius (išdalyta 1400 rinkinių, kurių vertė 25 tūkst.).
Pradinukų tėvai teigė, kad Tauragė – miestas, kuriame gera gyventi. Kiti Lietuvos miestai gali pavydėti rajono savivaldybės vykdomų iniciatyvų ir dėmesio jaunoms šeimoms. Pasak jų, mokymosi priemonių rinkiniai pradinukams ypač palengvino tėvelių dalią ir padėjo sutaupyti tiek laiko, tiek lėšų ruošiantis naujiems mokslo metams.

Tauragė – miestas, kuriame gera gyventi.


Nemokamo mokymo(si) priemonių rinkinio pradinukams idėjos autorius – Savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis pasidžiaugė sėkmingai įgyvendinta iniciatyva ir patikino, kad ateityje Savivaldybė ieškos būdų, kaip prisidėti perkant būtiniausias mokymosi priemones ne tik pradinukams, bet ir vyresnių klasių moksleiviams. Bendradarbiaujant su mokyklomis, bus ieškoma galimybių padėti įsigyti pratybų sąsiuvinius, nes būtent jiems tėveliai išleidžia didžiausią dalį lėšų.


Gausybės dalyvių sulaukė jau tradicinė Rugsėjo 1-osios šventė Pilies aikštėje. Savivaldybė pasirūpino įvairiausiomis pramogomis, kuriomis vaikai galėjo mėgautis visą dieną: linksmybes ir nepakartojamus įspūdžius dovanojusiais vaikų numylėtiniais Kake Make ir Netvarkos Nykštuku, įspūdingo dydžio pripučiamų batutų erdve, įspūdinga diskoteka-putų šou Pilies kiemelyje.
Šventės Pilies aikštėje metu nugalėtojams iškilmingai įteiktos „Pažangos premijos“. Penkioms didžiausią pažangą padariusioms klasėms skirtos nuo 3000 iki 1000 eurų dydžio premijos. Dešimčiai didžiausią pažangą padariusių 8–12 klasių mokinių skirtos nuo 1000 iki 100 eurų piniginės premijos. Visų mokymo dalykų metiniame įvertinime dešimtukus turintiems trisdešimt trims 6–12 klasių mokiniams skirta 10 tūkst. eurų.

Pirmą kartą Lietuvoje ir Europoje Tauragės Rotary klubas, bendradarbiaudamas su Tauragės rajono savivaldybe, įgyvendino ambicingą moksleivių pažangos skatinimo projektą, kuriuo siekta sumažinti patyčias, padidinti moksleivių motyvaciją mokytis, paskatinti komandinį darbą. Projekte, kurio vertė 25 500 eurų, dalyvavo 126 klasės ir apie 3000 mokinių.

Šventės metu dalyvius pasveikinęs Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis pasidžiaugė, kad Tauragės rajone auga gabi ir išsilavinusi karta ir kad šios premijos – įrodymas, jog už atkaklias kasdienes pastangas ir pasiektus aukštus rezultatus yra atlyginama. Savivaldybės meras teigė, kad rajono moksleiviai skatinami siekti geriausių mokymosi rezultatų, todėl tikimasi, kad šios premijos padės jiems atrasti žinių įgijimo, tobulėjimo poreikį.

Mokinių mokymosi kokybės gerinimas, pagalba suteikiant reikalingas priemones mokslui ir tobulėjimo galimybių atvėrimas – viena iš savivaldos prioritetinių sričių.

Šventės metu Pilies aikštėje atidengta dekoratyvinė tauro skulptūra. Daugiau kaip 600 kilogramų sveriančią, aukščiausioje vietoje tris metrus siekiančią, juodojo plieno tauro skulptūrą nukaldino tauragiškis menininkas kalvis Kęstutis Plyskaitis. Šio gyvūno skulptūra susijusi su Tauragės miesto istorija.

23_Tauro atidengimas
23_Tauro atidengimas


Mokslo ir žinių dienos proga Savivaldybės vadovai, tarybos nariai lankėsi ugdymo įstaigose ir pasveikino bendruomenes linkėdami ryžto tęsiant mūsų valstybės kūrėjų pradėtą kelią ir sėkmės įgyvendinant užsibrėžtus tikslus, atliekant numatytus darbus.

Pranešimas spaudai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Ekspertai pataria

Video

14:48
01:05
00:43

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min