Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
2009 06 03

Mokyklai – nesubrendę, darželiui – nereikalingi

Ikimokyklinę klasę baigę, bet mokyklai dar nepasirengę vaikai tampa tėvų galvos skausmu. Pagal galiojančią tvarką dar vienus metus darželio vaikai lankyti negali.
Vaikas
Tai, kad vaikas dar nepasirengęs pirmai klasei, D.Minialgienės teigimu, dažniausiai pastebi ikimokyklinės klasės, kuri organizuojama pagal Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) nustatytus standartus, auklėtoja. / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.
Temos: 2 Ugdymas Mokykla

Mažojo Tomuko, kuriam septyneri sukaks tik gruodį, tėvai Kęstutis ir Ingrida Suslavičiai susidūrė su nemenka problema. Įvairius testus atlikę psichologai konstatavo, kad vaikas dar nėra pasirengęs eiti į mokyklą. „Tačiau darželyje jis pasilikti taip pat negali. Tai tikrai didelė bėda, nes mes su vyru visą dieną dirbame, todėl neturime kur palikti Tomuko", – LŽ pasakojo I.Suslavičienė.

Vaikų ir paauglių psichiatrė Dalia Minialgienė, kalbėdama su LŽ, tvirtino apie tokią bėdą girdinti ne pirmą kartą. „Dėl to kreipiasi nemažai tėvų. Kiekvienas vaikas emociškai bręsta skirtingai. Vienas mažametis, būdamas septynerių, net ir stokodamas žinių, būna pasirengęs ir puikiai jaučiasi kolektyve, o kitas tokio pat amžiaus vaikas gali patirti sunkumų prie jo pritapdamas", – sakė psichiatrė.

Tai, kad vaikas dar nepasirengęs pirmai klasei, D.Minialgienės teigimu, dažniausiai pastebi ikimokyklinės klasės, kuri organizuojama pagal Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) nustatytus standartus, auklėtoja. „Jeigu paaiškėja, kad darželinukas nepasirengęs, jis lieka lyg be vietos – į darželį grįžti negali, o tėvai į mokyklą leisti bijo. Kai kurie jų visus metus laiko atžalą namuose. Tačiau tai tik dar labiau pasunkina problemą", – aiškino psichiatrė.

Ikimokyklinės grupės tikslas – padėti jam įgyti socialinių įgūdžių, o ne išmokyti skaityti, rašyti ir skaičiuoti.

ŠMM Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyriaus vedėja Gražina Šeibokienė mano, kad jeigu vaikas nepasirengė mokyklai, reikia kaltinti ikimokyklinės grupės mokytojus. „Septynmetis – gana didelis vaikas. Ikimokyklinės grupės tikslas – padėti jam įgyti socialinių įgūdžių, o ne išmokyti skaityti, rašyti ir skaičiuoti. Jeigu vaikas nepasirengęs, reikia kelti klausimą, ką veikė ugdytojas, kad vaikas per metus emociškai nepasirengė mokyklai", – kalbėjo ji.

Kitaip yra su vaikais, kurie turi raidos sutrikimų. Pernai priimtos Švietimo įstatymo pataisos numato galimybę darželį lankyti septynerių metų vaikams, kuriuos ištyrę specialistai padarė išvadą, jog jiems reikalingas sveikatą tausojantis dienos režimas. „Jeigu psichologai, įvertinę vaiko brandą, nustatė, kad jis turi įvairių raidos sutrikimų ir jam reikalinga specialistų pagalba, tokiu atveju vaikas gali pasilikti ikimokyklinėje ugdymo įstaigoje dar vienus metus", – tvirtino G.Šeibokienė.

Tokiam vaikui skiriamas ugdymas pagal dvi – ikimokyklinio ugdymo ir pradinio ugdymo – programas. Mažametis būna darželyje, bet keletą kartų per savaitę jį aplanko pradinių klasių mokytojas, su juo dirba individualiai. Tada įvertinami jo laimėjimai ir sprendžiama, ar mokykloje jis lankys pirmą, ar iškart eis į antrą klasę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Užsisakykite 15min naujienlaiškius