Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mokykloms – nauja kompiuterinė įranga

Litexpo paroda
Mokykloms nupirkti nauji kompiuteriai
Šaltinis: 15min
0
A A

Naujus mokslo metus 93 Lietuvos mokyklos pradės su nauja mobilia kompiuterine įranga. Kompiuteriams nupirkti buvo skirta beveik 4 mln. litų.

Mokyklos gaus po vieną mobilios kompiuterinės įrangos komplektą, kurį sudaro mokytojo nešiojamasis kompiuteris, mokinių mobilūs kompiuteriai, kompiuterių saugojimo ir baterijų įkrovimo įrenginys ir bevielio ryšio maršrutizatorius.

Nupirkta įranga paskirstyta mokykloms, atsižvelgiant į konkrečioje mokykloje esantį 5-8 klasių mokinių skaičių. Moderni kompiuterinė įranga atitinka šiuolaikiškiausius mokinio darbo vietos reikalavimus.

Perkant kompiuterius siekta, kad 5-8 klasėse mokantis visų dalykų būtų ugdomos skaitmeninio raštingumo kompetencijos.

Mobili įranga nupirkta už sutaupytas ES struktūrinės paramos projekto „Technologijų, menų ir gamtos mokslų infrastruktūra“ lėšas.

Mokyklų aprūpinimas nauja kompiuterine įranga numatytas ir neseniai švietimo ir mokslo ministro patvirtintame Informacinių ir komunikacinių technologijų (IKT) diegimo į bendrąjį ugdymą ir profesinį mokymą 2014–2016 metų veiksmų plane. Jo  tikslas – sudaryti sąlygas švietimo dalyviams  sumaniai naudotis technologijomis ugdyme ir skatinti juos kurti naujas IKT priemones.

Šiandien planą Seime vykstančioje tarptautinėje konferencijoje „IKT projektai mokyklai“ pristatė Švietimo ir mokslo ministerijos kancleris Dainius Numgaudis.

„Mūsų užduotis – paversti informacines technologijas mokinių ir mokytojų sąjungininkais bei pagalbininkais siekiant švietimo tikslų, aukštesnių mokymosi pasiekimų, - sakė D. Numgaudis. - Intensyvi ir kūrybiška IKT plėtra, naujoviškų taikymo galimybių suvokimas, skatinimas eksperimentuoti ir praktinių užduočių įvairovė mokykloje padės ugdyti jaunimo gebėjimus sumaniai naudotis technologijomis ir paskatins patiems kurti naujas IKT priemones. Tai įgalintų švietimo sistemą ugdyti ne tik technologijų naudotojus, bet ir inovatyvius, kūrybingus mūsų visuomenės narius”.

Per artimiausius dvejus metus numatoma atnaujinti informacinių technologijų dalyko turinį, aprūpinti įranga informacinių technologijų kabinetus. Planuojama, kad mokiniai su IT galimybėmis bus supažindinami jau pradinėje pakopoje, bus užtikrintas integruoto skaitmeninio raštingumo kompetencijų ugdymas mokantis visų dalykų, sudarytos sąlygas gilesniam, kryptingam, lankstesniam, individualizuotam informacinių technologijų mokymuisi.

Plane numatyta  aktyviau naudoti IKT teikiamas galimybes profesiniam mokytojų tobulėjimui ir bendradarbiavimui.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min