Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 20d. 14:10

Mokykloms – 48 nauji „Volkswagen Crafter“ autobusai

Mokykliniai autobusas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Mokykliniai autobusas

Vyriausybė patvirtino nutarimą, kuriuo savivaldybėms perduos 48 naujus mokyklinius autobusus.

Šiuos „Volkswagen Crafter“ markės autobusus,  kuriuose yra 19 sėdimų vietų mokiniams, atviro konkurso būdu nupirko Švietimo ir mokslo ministerija. Mokykliniams autobusams įsigyti šiemet buvo skirti 6 milijonai litų.

„Manau, geltonieji autobusai visiškai pateisino mokyklų ir mokinių lūkesčius. Jie patogūs,  gražūs ir saugūs. Be to, mokiniai, keliaudami į mokyklą šiais autobusais, sugaišta mažiau laiko, nei važiuodami visuomeniniu maršrutiniu transportu. Kartu geltonųjų autobusų paskirtis yra daug platesnė – jais vaikai keliauja po Lietuvą, vyksta į olimpiadas, koncertus, sporto varžybas,“ – sako švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.

Švietimo ir mokslo ministerija mokyklinius autobusus perka ir perduoda savivaldybėms nuo 2000 metų. Per tą laiką iš viso nupirktas 691 mokyklinis autobusas. 

Dalis autobusų skirti mokiniams, kurie turi specialiųjų ugdymosi poreikių ir nepajėgia patys atvykti į bendrojo ugdymo mokyklą, pavežti.

Šventinė autobusų perdavimo savivaldybėms ceremonija vyks rugpjūčio 28 d. 13 val., Nepriklausomybės aikštėje (šalia Lietuvos Respublikos Seimo). Autobusus savivaldybės tradiciškai mokykloms perduos prieš naujus mokslo metus – paskutinę rugpjūčio savaitę.

2013–2014 mokslo metais mokykliniais autobusais į mokyklas keliavo per 21 tūkst. 1­­–12 klasių mokinių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min