TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Mokyklos be šildymo neliks

„Kauno energijos“ vadovai patikino, jog šildymas mokyklose ir darželiuose būtų išjungtas tik kraštutiniu atveju.
„15min” nuotr. / „Kauno energijos“ vadovai patikino, jog šildymas mokyklose ir darželiuose būtų išjungtas tik kraštutiniu atveju.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Šildymą tiekiančios bendrovės „Kauno energija“ vadovai, viešai pagrasinę, kad prasiskolinusių mokyklų ir darželių auklėtiniams per užsiėmimus gali tekti šalti, vėliau sušvelnino toną.

Nuo šių metų pradžios visos Kauno mokyklos ir darželiai tapo finansiškai nepriklausomi. Iki tol ugdymo įstaigų sąskaitas apmokėdavusi Kauno savivaldybė dabar reikalingą sumą tiesiog perves pačioms mokykloms ir darželiams, o šie su finansais tvarkysis patys.

Iki šiol grasinimų išjungti šildymą ugdymo įstaigose iš „Kauno energijos“ pusės nesigirdėdavo, nes milijonus litų jai skolinga savivaldybė yra bendrovės savininkė. Tačiau ugdymo įstaigoms nuo šių metų pradžios įgijus finansinę nepriklausomybę „Kauno energijos“ generalinis direktorius Rimantas Bakas buvo viešai pareiškęs, jog mokėti už paslaugas vengiančioms mokyklos bei darželiams gali tekti išjungti šildymą.

R.Bakas, vakar paklaustas, ar iš tiesų ryžtųsi griebtis tokių drastiškų priemonių, ėmė išsisukinėti. „Tokie drastiški žingsniai būtų skaudūs ir žmonėms, ir mūsų bendrovės įvaizdžiui. Jeigu susidarytų nemažos skolos, tikrai tartumėmės dėl jų grąžinimo grafiko. Jeigu būtų galimybė išvengti šildymo išjungimo, mes tikrai to siektume“, – tikino bendrovės vadovas.

Praėjusių metų pabaigoje dalį įsiskolinimo grąžinusi miesto savivaldybė bendrovei „Kauno energija“, neoficialiais duomenimis, liko skolinga apie 7 mln. Lt.

„Tuo tapu mokyklos ir darželiai dabar mums nėra skolingi nieko, nes tik nuo mėnesio pradžios įgijo finansinę nepriklausomybę. Sąskaitos už sausio mėnesį ateis tik vasarį, tad manau, kad pavasaris ir šilti orai ateis greičiau nei jos (ugdymo įstaigos – red.) taps skolininkėmis. Juk už vieno mėnesio įsiskolinimą niekas šildymo neišjungs“, – užtikrino R.Bakas.

Už sausio mėnesio centralizuotai tiekiamą šilumos energiją kauniečiams teks mokėti 1,3 proc. brangiau nei praėjusiais metais. Tuo tarpu vasarį šildymas brangs dar labiau – miestiečių pašto dėžutes pasieks beveik 10 proc. didesnės sąskaitos. „Kauno energijos“ vadovai šiuos kainų šuolius aiškino paprastai: „Brangsta dujos, brangsta ir šildymas.“

„Kauno energijos“ nuostoliai ir pelnas

2007 m. bendrovė patyrė 8 mln. Lt nuostolių.

2008 m. bendrovė patyrė 5 mln. Lt nuostolių.

2009 m., per tris pirmus ketvirčius bendrovė uždirbo 7 mln. Lt pelno.

AB „Kauno energija“ inf.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min