TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Mokyklos – bejėgės prieš gaisrą

Kilus gaisrui „Žaros“ mokykloje teko pasinaudoti gesintuvais, tačiau jie ugnies numalšinti nepadėjo.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Kilus gaisrui „Žaros“ mokykloje teko pasinaudoti gesintuvais, tačiau jie ugnies numalšinti nepadėjo.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Kilus gaisrui dalyje Vilniaus mokyklų nebūtų galimybių jį gesinti – tam trūksta gesintuvų. Apie trečdalio mokyklų vadovai jau buvo priversti sumokėti baudas už tai, kad jų švietimo įstaigose gesintuvų nebuvo tiek, kiek reikalauja priešgaisrinės saugos taisyklės. Direktoriai teisinasi, jog šioms saugumo priemonėms jie paprasčiausiai neturi pinigų.

Vidutiniškai Vilniaus mokyklose privalo būti po 60 gesintuvų – vienas gesintuvas 200 kv.m plotui. Vieno jų kaina siekia apie 100 Lt, tad įsigyti tiek, kiek reikalaujama, kainuoja apie 6 tūkst. Lt. Vilniaus Viršuliškių vidurinės mokyklos direktorė Ramutė Mečkauskienė pripažįsta, kad jos vadovaujama įstaiga tiek pinigų tiesiog neturi.

„Kainuoja ne tik patys gesintuvai, bet ir šviečiantys ženklai, kurie turi rodyti išėjimo kryptį. Tam, kad jie šviestų, reikalingi akumuliatoriai, kurie yra pakankamai brangūs“, – sakė R.Mečkauskienė.

Iš savivaldybės biudžeto specialiai gesintuvams pinigų mokyklos negauna, juos pirkti privalo už savo lėšas. „Galime gesintuvus įsigyti tik už tuos pinigus, kuriuos surenkame iš tėvų skiriamų 2 proc. Gyventojų pajamų mokesčio. Tačiau norėdama šiuos pinigus išleisti gesintuvams, turiu suderinti su mokyklos bendruomene, kuri tikrai nesutiks investuoti savo pinigų į savivaldybei priklausančios mokyklos turtą“, – tikino R.Mečkauskienė.

Šiemet visiems nenupirks

Rasti pinigų gesintuvams įsigyti miesto biudžete pedagogams pažadėjo meras Raimundas Alekna. Tačiau savivaldybės Švietimo departamento direktorius Gintaras Alfonsas Petronis patarė realiai vertinti situaciją: šių metų biudžetas jau suplanuotas ir patvirtintas, o jame gesintuvams lėšų nenumatyta.

„Gesintuvų galiojimas nėra labai ilgas, apie 2–3 metus, juos reikia gana dažnai keisti. Reikalinga atskira finansavimo eilutė Švietimo departamento biudžete, kur būtų numatomi pinigai tokiems dalykams. Mes turime lėšų kitoms prekėms ir priemonėms, gal galima būtų šiek tiek skirti ir šiai problemai spręsti, bet šiemet tikrai nenupirksime visoms mokykloms tiek gesintuvų, kiek jų reikia“, – teigė G.A.Petronis.

Gesintuvai nepadėjo

Lapkritį Vilniaus „Žaros“ mokykloje kilęs gaisras parodė, kad gesintuvų gali prireikti, tačiau jie nebūtinai išgelbės. Pedagogai, pajutę, kad mokyklos rūsyje įsiplieskė gaisras, pirmiausia patys griebėsi gesintuvų, tačiau ugnies nenumalšino – iš mokyklos teko evakuoti apie 600 moksleivių ir 50 pedagogų.

„Panaudojome maždaug penkis gesintuvus, bet sustabdyti gaisro nesugebėjome, gesintuvai nepadėjo“, – prisipažino mokyklos direktorius Dmitrijus Popovas.

Po gaisro mokyklai kitos švietimo įstaigos, buvę mokiniai paaukojo nemažai pinigų, kurių užteko ne tik kompensuoti mokinių per gaisrą patirtus nuostolius (tam skirta 8355 Lt), bet ir įsigyti naujų gesintuvų bei įrengti šviečiančius ženklus, rodančius išėjimo kryptį.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min