Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugpjūčio 4d. 10:00

Mokyklos Kėdainių rajone statybos konkurse – V.Uspaskicho bendrovės šuolis

Viktoras Uspaskichas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Viktoras Uspaskichas

Kėdainių rajono Akademijos vidurinės mokyklos priestato statybos konkursas sukėlė diskusiją, nes tik 14-ą vietą pagal pasiūlytą kainą užėmusi įmonė – europarlamentaro Viktoro Uspaskicho „Vikondos“ koncernui priklausanti bendrovė „Vikstata“ – staiga atsidūrė pirmoje.

Nors šis jau keturis mėnesius trunkantis konkursas dar nesibaigė, neabejojama, kad laimėtoja bus pripažinta „Vikstata“, rašo „Lietuvos rytas“.

Ši įmonė konkurse sugebėjo pralenkti net 13 bendrovių, nors jos pasiūlyta kaina mažiausią viršija 3,5 mln. litų.

Dar balandį atplėšus vokus su konkurso dalyvių siūlymais paaiškėjo, jog pigiausiai – už 3,9 mln. litų – 2500 kvadratinių metrų ploto mokyklos priestatą statyti pasiūlė bendrovė „Hrono statyba“. Tada preliminarioje pasiūlymų eilėje „Vikstata“ pagal siūlomą kainą – beveik 7,4 mln. litų – tarp 21 bendrovės tebuvo keturiolikta. Apskundus konkurso rezultatus, patikrinus dalyvių kvalifikaciją ir sąmatas, „Vikstata“ atsidūrė pirmoje naujo preliminaraus pasiūlymų sąrašo vietoje.

Iš šio konkurso pašalintam Telšių statybos įmonės „Vėtrūna“ vadovui Juozui Valužiui keistai atrodo bendrovės „Vikstata“ skrydis: „Sunku patikėti, kad net trylika mažesnę kainą pasiūliusių bendrovių neatitiko konkurso reikalavimų.“

Seimo Antikorupcijos komisijos narys konservatorius Jurgis Razma mano, kad šiuo atveju galbūt galėtų ir pasidomėti Seimo Antikorupcijos komisija. Politikui nesuprantama, kaip šis konkursas praslydo pro Viešųjų pirkimų tarnybos akis.Tuo tarpu Kėdainių savivaldybės Viešųjų pirkimų skyriaus vedėja Virginija Vaičiulienė tikino, kad jos visiškai nestebina tokia konkurso eiga. Konkursuose dabar rungiasi daugybė statybos bendrovių ir dauguma jų esą siūlo nepagrįstai mažas kainas, nes joms svarbiausia bet kokia kaina laimėti.

„Atplėšus vokus paaiškėja, kad paslaugas galime nusipirkti už pusę projektuotojų apskaičiuotos sąmatos kainos. Tokie pasiūlymai iškart ekspertams kelia įtarimą. Jie neįsivaizduoja, kaip tokį mokyklos priestatą galima būtų pastatyti už 3 arba 4 milijonus litų“, – aiškino V.Vaičiulienė.

Statybos bendrovės esą paprastai į sąmatą tiesiog neįtraukia kai kurių darbų ir medžiagų, tikėdamosi, kad tos paslaugos vėliau bus papildomai perkamos. Arba jų pasiūlymai neatitinka projekto techninių reikalavimų. Iš konkurso pašalinami ir kvalifikacijos reikalavimų neatitinkantys dalyviai.

„Mūsų tikslas – už racionalią kainą nusipirkti geros kokybės produktą. Komisijoje dirba patyrę statybų ekspertai, esame kontroliuojami valstybės institucijų, todėl atmetu bet kokią piktnaudžiavimo galimybę“, – tvirtino Viešųjų pirkimų skyriaus vedėja.

Šiuo metu ekspertai vis dar tikrina rangovų pasiūlymus ir artimiausiu metu ketina patvirtinti naują šio konkurso preliminarių pasiūlymų eilę. Jei po to nebus sulaukta skundų, bus paskelbtas ir konkurso nugalėtojas.

Seimo Antikorupcijos komisijos narys konservatorius Jurgis Razma mano, kad šiuo atveju galbūt galėtų pasidomėti ir Seimo Antikorupcijos komisija. Politikui nesuprantama, kaip šis konkursas praslydo pro Viešųjų pirkimų tarnybos akis: „Žinant šio „Vikondos“ koncerno įtaką Kėdainiuose, toks atvejis reikalauja ypač atidaus nagrinėjimo.“

Kėdainiuose į Seimą išrinkta Darbo partijos atstovė Virginija Baltraitienė abejojo, ar įtakos konkurso rezultatams galėjo turėti šiame krašte garsus bendrovės pavadinimas. Anot politikės, rajono valdžia šiuo metu nėra palanki Darbo partijai ir jos lyderiui V.Uspaskichui. „Ši bendrovė ne kartą buvo išstumta iš kitų konkursų. Tokią konkurso eigą greičiausiai lėmė kitos priežastys“, – svarstė V.Baltraitienė.

Tačiau ji pripažino, kad konkursas kelia abejonių. „Gali kokių nors reikalavimų neatitikti viena ar dvi bendrovės, bet ne tiek daug. Tai kelia abejonių“, – traukė pečiais buvusi Kėdainių vadovė.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min