Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mokyklų pertvarkos klausimus Kauno politikai narstys kitą savaitę

Nors klausimas dėl išmokų mažinimo taryboje sukėlė daug diskusijų, galiausiai šį sprendimą politikai priėmė pakankamai vieningai.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kauno miesto savivaldybės taryba
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ketvirtadienį posėdžiaujanti Kauno miesto savivaldybės taryba nusprendė neskubėti ir iki kito tarybos posėdžio atidėjo klausimus, susijusius su miesto mokyklų tinklo pertvarka.

Šio tarybos posėdžio darbotvarkėje buvo numatyta nagrinėti tris klausimus, susijusius su švietimo sritimi: „Dėl Kauno miesto savivaldybės bendrojo lavinimo mokyklų steigimo, reorganizavimo, vidaus struktūros pertvarkymo ir pertvarkos 2008–2012 metų priemonių plano tvirtinimo“ pakeitimo, „Dėl priešmokyklinio ugdymo grupių ir klasių komplektų skaičiaus Savivaldybės biudžetinėse bendrojo lavinimo mokyklose 2011–2012 mokslo metais nustatymo“ ir „Dėl pritarimo priešmokyklinio ugdymo grupių ir klasių komplektų skaičiui Savivaldybės viešosiose švietimo įstaigose 2011–2012 mokslo metais“.

Politikų teismui atiduoti klausimai aštrias diskusijas sukėlė jau iki tarybos posėdžio. Priekaištus dėl esą skubos tvarka paruoštų sprendimo projektų bei to, kad jie net nebuvo suderinti su savivaldybės socialiniais partneriais, viešu laišku išsakė Lietuvos tėvų forumo atstovai, taip pat kai kurių mokyklų bendruomenės.

„Siūlau šiuos klausimus atidėti iki kito tarybos posėdžio. Švietimo komitete kilusios diskusijos parodė, kad negalima jų skubinti. Aktualius ir jautrius klausimus reikia papildomai išdiskutuoti, kas garantuotų geresnę sprendimo kokybę. Dalis tarybos narių – naujokai, jiems švietimo sritis – naujiena. Todėl reikia daugiau laiko išnagrinėti visus niuansus“, – priežastį, kodėl klausimai turėtų būti atidėti, nurodė Kauno meras Rimantas Mikaitis.

Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė Antanina Medviedėvienė priminė, kad ilgai delsti su šiais klausimais negalima, nes tėvams rūpi, į kurias mokyklas nuo kitų mokslo metų galės eiti jų vaikai.

„Laikas komplektuoti klases, todėl atidėti trims savaitėms negalima. Tai sutrukdys klasių komplektavimui. Nebent tik savaitei“, – sakė Kauno miesto savivaldybės tarybos narė.

Gavę patikinimą, kad šie klausimai bus svarstomi jau kitą savaitę vyksiančiame tarybos posėdyje, miesto politikai pritarė pasiūlymui atidėti jų nagrinėjimą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min