Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mokyklų pertvarkoje – dar daug klaustukų

Pamario mokyklos direktorė S.Charkovskaja teigė, kad kol kas neaiškus ir jų mokyklos likimas.
G.Kubiliūtės nuotr. / Pamario mokyklos direktorė S.Charkovskaja teigė, kad kol kas neaiškus ir jų mokyklos likimas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Su didesnėmis ir mažesnėmis reformomis kone kasmet turėdavusi taikytis švietimo sistema ir artimiausiu metu bus purtoma permainų. Jau aišku, kad dėl mokyklų tinklo pertvarkos Klaipėdos regione bus uždaryta ne viena mokymo įstaiga, gresia ir mokytojų atleidimai.

Daugelis mokyklų jau artimiausiu metu privalės keisti savo statusą, o visi pokyčiai pagal planus turi būti baigti iki 2012 metų. Kai kurios švietimo įstaigos dar nežino savo likimo ir laukia valdininkų bei politikų sprendimų.

„Kol kas konkrečių siūlymų dar nėra. Politikai spręs visų mokyklų problemas. Tai liečia daugelį Klaipėdos mokymo įstaigų. Žinoma, kiekvienas mokyklos vadovas nori, kad jo vadovaujama įtaiga  išliktų ir čia galėtų toliau mokyti vaikus“, – teigė Klaipėdos Pamario mokyklos direktorė Svetlana Charkovskaja.

Anot Klaipėdos savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotojos Virginijos Kazakauskienės, nors pertvarka jau įsibėgėjusi, kol kas ieškoma išeičių dėl ne vienos mokymo įstaigos.

„Dabar ruošiamas Pamario vidurinės mokyklos išskaidymo projektas. Ji yra įdomioje situacijoje – įstaiga galėtų tapti gimnazija, tačiau įstatyminė bazė to neleidžia. Ji turi daug skirtingų mokymo programų – yra vakarinės pamaininės klasės, taip pat dėstoma rusų kalba. Dėl šios mokyklos bus siūloma svarstyti tarybai“, – teigė V.Kazakauskienė.

Kaip žinia, po mokyklų tinklo pertvarkos visos mokyklos iš vidurinių turi tapti gimnazijomis arba pagrindinėmis.

V.Kazakauskienės teigimu, šiuo metu uostamiestyje jau yra 10 gimnazijų. Kol kas šio statuso siekia ir jau yra pertvarkomos dar dvi mokyklos. Gimnazijose po 2012 metų turi likti tik 9–12 klasės.
„Vienintelėje Herm
ano Zudermano gimnazijoje yra visos klasės – nuo 1 iki 12-os. Taip yra dėl to, kad ji yra vienintelė mokykla uostamiestyje, skirta vokiečių kilmės vaikams“, – aiškino V.Kazakauskienė.

Nauji iššūkiai vaikams

Pagrindinėse mokyklose po pertvarkos liks tik 1–10, o kitose – 1–8 klasės. Pastarosios gali pretenduoti tapti progimnazijomis, tačiau, anot V.Kazakauskienės, tam dar reikia įstatyminės bazės pakeitimų. Jomis tapti norą jau pareiškė Martyno Mažvydo bei Prano Mašioto mokyklos.

„Tos mokymo įstaigos, kurios kažkada buvo vidurinės, pajuto, kad progimnazijos statusas yra neblogai. Jose skiriamas didesnis dėmesys moksleiviams. Nemanau, kad teisūs tie, kurie teigia, kad vaikų perėjimas iš pagrindinių mokyklų į gimnazijas bus sudėtingas dėl adaptacijos. Juk dabar gyvename visai kitokiame pasaulyje nei anksčiau. Kai lankiausi Suomijoje, teko lankytis vienoje mokykloje, kur mokosi net 40 tautybių vaikų. Galbūt ir Klaipėdoje reikėtų įkurti mokyklą skirtingų tautybių vaikams. Šiuolaikinių vaikų laukia įvairūs iššūkiai“, – aiškino V.Kazakauskienė.

Dėl pertvarkos uostamiestyje jau panaikinta viena rusų mokykla, nes rusakalbių vaikų nuolat mažėja. „Apskritai per metus Klaipėdoje nepilnamečių skaičius iš viso sumažėja apie 1400 vaikų. Savaime aišku dėl to reikia ir mažiau mokytojų“, – sakė Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja.

Dėl moksleivių skaičiaus mažėjimo naikinamos ir kai kurios klasės. Pavyzdžiui, Ievos Simonaitytės mokyklos užpildomumas sumažėjo net 43 procentais. Kol kas planuojama perkelti į kitas patalpas ir Klaipėdos Vydūno mokyklos auklėtinius.

Nebedirbs pensinio amžiaus pedagogai

Tuo tarpu jau dabar aišku, kad Klaipėdos rajono kaimuose pertvarkos metu bus panaikintos kelios mokyklos, kitos – perorganizuojamos. „Turime mokyklų, kuriose nesimoko net dešimties pradinukų. Spręsime tokių mokyklų likimą, nes tikimybė, kad moksleivių skaičius išaugs – labai maža“, – sakė Klaipėdos rajono Švietimo skyriaus vedėjas Algirdas Petravičius. Tai atsilieps ir pedagogams. Anot pašnekovo, nuo kitų metų ketina nebedirbti pensinio amžiaus mokytojai. Atsisakyti garbaus amžiaus pedagogų žadama ir Klaipėdos mieste.

Švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkės Laimos Juknienės nuomone, tiek sistemos darbuotojai, tiek visuomenė gauna nepakankamai informacijos apie mokyklų tinklo pertvarką. Jos teigimu, skausminga situacija yra dėl rusakalbių moksleivių, jų klasės uždaromos. Taip pat didėja atleidžiamų mokytojų skaičius. „Apskritai pertvarka turi neigiamos įtakos patiems moksleiviams. Kai vaikas ateina į naujos mokyklos 9 ar 11 klasę – jis nesijaučia šeimininku. Auklėtojui taip pat sudėtinga organizuoti naujai susiformavusio kolektyvo darbus“, – savo nuomonę dėstė L.Juknienė.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min