Dabar populiaru
Publikuota: 2018 kovo 8d. 14:53

Moterų solidarumo eitynėse – kritika valstybės vadovams

Eitynės už moterų teises
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Eitynės už moterų teises

Minint kovo 8–ąją, Vilniuje surengtos visuotinės eitynės už moterų teises. Su šūkiais „Ne tulpės, o teisės“, „Tokios Lietuvos dukroms nepaliksime“, „Ratifikuokite Stambulo konvenciją“, politikai raginti ne gėles dovanoti, bet imtis esminių reformų, mažinant smurtą prieš moteris.

Eisena, prasidėjusi prie Kadedros, sustojo prie Vyriausybės, prie kurios perskaityti minėti dalyvių reikalavimai. Nuo Vyriausybės eitynės tęsėsi Gedimino prospektu, kur pasiekę Seimą, eitynių dalyviai pastatė menininkės Eglės Grėbliauskaitė raides #MeToo (liet. aš irgi), primindami, kad seksualinio priekabiavimo problema, kartu su Mykolo Majausko atveju, jau pasiekė ir Seimą.

„Šiandien prie Seimo atvežtos #MeToo raidės pagamintos iš mėsos kombinato atsivežtomis medžiagomis. Noriu pasakyti, kad anksčiau moterys buvo laikomos mėsa, šiandien mes esame pilietės. Tai ko mes norime, nėra kažkokie nepaprasti dalykai, tai yra pagrindinės žmogaus teisės“, – susirinkusiems sakė menotyrininkė Laima Kreivytė.

Į susirinkusiuosius nuo Martyno Maržvydo bibliotekos laiptų kreipėsi ir Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė Birutė Sabatauskaitė. Pastaroji negailėjo kritikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai bei Vyriausybei, kuriai, anot jos trūksta politinės valios priimti sprendimus, apsaugosiančius moteris nuo smurto.

„Lietuvos valstybės institucijos, nemano, kad kova su smurtu yra prioriteras. Tą praėjusią savaitę paskelbė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, sakydama, kad smurto mažinimas kainuotų papildomų lėšų, tad ministerija nematanti būtinybės pagaliau ratifikuoti Konvencija dėl smurto prieš moteris ir smurto šeimoje dar vadinamos Stambulo konvencija. Ministerija taip pat sako, kad negali rasti visuomenės kompromiso dėl lyties sąvokos. Nors kitais klausimais, pavyzdžiui dėl alkoholio ribojimų, visuomenės sutarimo Vyriausybei nereikėjo“, – teigė B.Sabatauskaitė.

Viena iš eisenos organizatorių, visuomenininkė Jolanta Bielskienė teigė, kad jei Vyriausybė, Prezidentūra ir Seimas toliau ignoruos moterų reikalavimus, kitais metais galima tikėtis didesnių protestų: „Kol politikai kartu su stambių verslų savininkais ir vyskupais svarsto, kaip apeiti moterų reikalavimus, mes organizuojamės. Reikalaujame, kad ratifikuotumėte Stambulo konvenciją, užtikrintumėte moterų ir vaikų apsaugą nuo smurto – ekonominio, fizinio bei psichologinio. Jei to nedarysite, kitais metais organizuosimės dar plačiau ir galingiau. Atsivesime prie Seimo minią smurtą ir priekabiavimą patyrusių moterų, kurios nebenori tylėti“, – sakė J.Bielskienė.

Baigiantis renginiui, eisenoje dalyvavusiai socialdemokratei, Seimo narei Dovilei Šakalienei bei į mitingą atėjusiems jos partijos kolegai Algirdui Sysui ir liberalui Eugenijui Gentvilui įteiktas beveik šimto nevyriausybinių organizacijų ir mitingo dalyvių pasirašytas raginimas ratifikuoti Stambulo konvenciją. Raginimo kopijos bus siunčiamos ir Prezidentei bei Vyriausybei.

Ketvirtadienį Seimo Konstitucijos salėje kovo 8-osios proga taip pat surengta konferencija „Po 100 metų: moters dalis ir dalia Lietuvoje“.

Centrinėje universalinėje parduotuvėje Kraujo donorystės akcijoje „Nedovanok gėlės – išgelbėk gyvybę!“ Nacionalinis kraujo centras laukia kraujo donorų. Nuo 17 iki 19 valandos Vilniaus miesto savivaldybėje floristai kvies į parodą-labdaros aukcioną „Women Power“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Video

25:27
15:09
54:42

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min