Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 16d. 10:57 , Atnaujinta: 2019 kovo 8d. 11:00

Moters dienos proga startuoja projekto „Moterys, keitusios Lietuvą“ audiopasakojimai

Moterys, keitusios Lietuvą: Gabrielė Petkevičaitė-Bitė
Moterys, keitusios Lietuvą: Gabrielė Petkevičaitė-Bitė

Vasario 16 d. Nepriklausomybės aktą pasirašė vien vyrai. Tačiau prie to, kad Lietuva augtų ir stiprėtų, prisidėjo labai daug iškilių moterų. 15min, minėdami Vasario 16-ąją ir didžiulį moterų indėlį, pradėjo specialų multimedijų projektą „Moterys, keitusios Lietuvą“. Pasitikdami Moters dieną, kovo 8-ąją, projektą „Moterys, keitusios Lietuvą“ įgarsinome.

Pirmasis audio epizodas, apie Gabrielę Petkevičaitę-Bitę:

15min skaitytojams padovanojo 20 įtraukiančių pasakojimų apie savaip Lietuvą kūrusias ir auginusias moteris. Pirmasis „Moterys, keitusios Lietuvą“ pasakojimas yra apie Gabrielę Petkevičaitę-Bitę: mažą bajoraitę, kovojusią už moterų teises ir švietimą.

PIRMĄJĄ ISTORIJĄ RASITE ČIA.

„Lietuvos valstybės atkūrimas ypatinga data, tačiau Nepriklausomybės akto pasirašymas buvo tik pirmasis žingsnis. Reikėjo stiprių ir Lietuvą mylinčių žmonių, kurie valstybę kurtų kasdien. Prie to prisidėjo labai daug moterų, kurių istorijos dažnai nepelnytai yra užmirštos. Manome, kad šiuolaikinėmis priemonėmis, patraukliu būdu atskleisdami šias asmenybes, ne tik ištrauksime iš užmaršties nutylėtą istorijos pusę, bet ir paskatinsime diskusijas viešoje erdvėje apie tai, kaip nepriklausomai nuo lyties, amžiaus ar kitų dalykų, būti pilietiškai aktyviais.

Dar vasarą pradėjome rinkti medžiagą apie iškilias moteris. Su visais mūsų atradimais ir labai įdomiomis iškilių moterų istorijomis skaitytojai galės susipažinti visus šiuos metus“, – sako portalo 15min vyr. redaktorius Raimundas Celencevičius.

Žvelgiant į XIX a. pabaigos – XX a. pradžios istoriją, matosi daug spalvingų, reikšmingų, talentingų, įtakingų asmenybių, pvz. : Gabrielė Petkevičaitė-Bitė, Sofija Smetonienė, Antanina Liorentaitė, S.Kymantaitė-Čiurlionienė, Felicija Bortkevičienė ir daugelis kitų.

„Wikipedia“ nuotr./Gabrielė Petkevičaitė-Bitė
„Wikipedia“ nuotr./Gabrielė Petkevičaitė-Bitė

Ties daugeliu šių pavardžių tenka parašyti žodį – pirmoji, tuo metu vienintelė, išskirtinė ir pan. Visgi, šių moterų gyvenimo istorijos dažnai žinomos tik siauram ratui. Specialiame projekte „Moterys, keitusios Lietuvą“ bus atskleistas iškilių moterų gyvenimas, vaidmuo visuomeniniame ar profesiniame gyvenime ir pasiekimai.

„Moterys, keitusios Lietuvą“ projekto audioistorijas bus galima klausytis parsisiuntus 15min Klausyk programėlę iš „Google Play“ ar „App Store“ parduotuvių, arba savo kompiuteryje suvedus adresą www.15min.lt/klausyk.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

03:39
01:19
00:58

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min