Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 15d. 12:08

Motinystės išmokas svarstys iš naujo

Seimas
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Seimas

Parlamentarai ketina iš naujo svarstyti praėjusios sesijos pabaigoje priimtus, tačiau prezidentės vetuotus Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pakeitimus. Jais dešimtadaliu mažinamos išmokos visoms motinoms, auginančioms vaikus iki 2 metų.

Už tai, kad įstatymas būtų svarstomas pakartotinai, balsavo 75 parlamentarai. Už tai, kad įstatymas būtų laikomas nepriimtu, balsavo 35 Seimo nariai. Svarstyti įstatymą Seimas ketina lygiai po savaitės, rugsėjo 22 dieną.

Minėtu įstatymu norėta įtvirtinti, jog vaikus iki 1 metų auginančioms mamoms išmokos būtų sumažintos iki 90 proc., o vaikus nuo 1 iki 2 metų auginančios mamos gautų ne 85, bet 75 proc. išmokos.

Prezidentės sprendimą Seimui pristačiusi D.Grybauskaitės vyriausioji patarėja Solveiga Cirtautienė pastebėjo, jog Konstitucijoje įtvirtinta, kad valstybė globoja šeimas ir teikia joms paramą.

„Net susidarius sunkiai ekonominei situacijai valstybėje, siekiant užtikrinti visuomenės pasitikėjimą teisėtvarka, turi būti laikomasi teisėtų lūkesčių, teisėto tikrumo ir užtikrintumo principų“, – sakė S.Cirtautienė.

Jos teigimu, socialinės išmokos sunkmečiu gali būti mažinamos, tačiau tik tiek, kiek tai objektyviai neišvengiama ir išlaikant proporcingumą bei asmenų lygybę, taip pat atsižvelgiant į socialinės grupės pažeidžiamumą.

Prezidentė siūlė, kad įstatymo pakeitimuose numatyti mažinimai būtų taikomi tik toms mamoms, kurios vaikų susilauks nuo kitų metų liepos 1 dienos.

Parlamentarai klausė prezidentės atstovės, kodėl išvardintais principais prezidentė nesivadovavo, patvirtindama kitus mokestinius įstatymų pakeitimus.

„Vasarą situacija buvo gana sudėtinga, prezidentei pateiktų aktų sąrašas buvo ilgas, taigi siekdama konstruktyvaus bendravimo su Seimu ir gerbdama jų valią prezidentė ryžosi grąžinti tą įstatymą, kuris jos nuomone yra susijęs su labiausiai pažeidžiamomis grupėmis“, – aiškino S.Cirtautienė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min