Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2021 09 16

Muitinė įgyvendino STT rekomendacijas dėl smulkiųjų siuntų deklaravimo sistemos

Muitinės departamentas prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos įgyvendino visas Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) rekomendacijas dėl smulkiųjų siuntų deklaravimo sistemos tobulinimo, rašoma pranešime spaudai.
Siunta
Siunta / 123RF.com nuotr.

STT, 2019 metų lapkričio mėn. atlikusi smulkiųjų pašto siuntų deklaravimo muitinėje proceso antikorupcinį vertinimą, nustatė, kad muitinė nesudaro aiškių ir praktinių sąlygų fiziniams asmenims elektroniniu būdu savarankiškai deklaruoti prekių, gautų pašto siuntomis. Tai sudarė galimybę muitinės tarpininkams nepagrįstai pelnytis iš valstybės sudarytos prievolės ir pašto siuntų deklaravimo procesą daryti neskaidrų.

2021-07-01 įsigaliojus naujoms Europos Sąjungos taisyklėms dėl iš trečiųjų šalių atsisiunčiamų prekių importo PVM apmokestinimo ir pradėjus veikti naujai Išmaniajai muitinės deklaracijų apdorojimo sistemai (iMDAS) taip pat buvo įgyvendinti STT antikorupcinio vertinimo išvadoje pateikti pasiūlymai dėl galimybės fiziniams asmenims savarankiškai deklaruoti pašto siuntas.

Esminiai STT pasiūlyti pokyčiai, kurie padės fiziniams asmenims skaidriau deklaruoti smulkiąsias siuntas:

STT rekomendacijas teikė Muitinės departamentui 2019 m. lapkritį, o jos įgyvendintos – 2021 m. liepą.

Antikorupcinį vertinimą buvo nuspręsta atlikti atsižvelgiant į tai, kad daugėjo prekių iš trečiųjų šalių, kurios įsigyjamos internetu. Siunčiant tokias prekes į Lietuvą svarbu jas deklaruoti muitinei ir nustatytais atvejais sumokėti privalomus mokesčius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius