Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 25d. 20:30

Musmirių supirkėjas: „Tik atrodo, kad čia lengvas darbas“

Musmirė
123RF.com nuotr. / Musmirė
120 eurų už kilogramą – tiek galima užsidirbti prigrybavus ne karališkųjų baravykų, o raudonųjų musmirių, kurios dažnam grybautojui atrodo bevertės. Tuo metu supirkėjai tikino, kad tik iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad tai lengvas uždarbis. Kam jos superkamos? Pasirodo, moksliniams tyrimams.

Už šviežių raudonųjų musmirių kepurėlių kilogramą šiuo metu galima gauti 3 eurus. Sudžiovintų kepurėlių kilogramas kainuoja 120 eurų.
Supirkėjai skelbimuose tikina atvažiuosiantys į vietą ir nupirksiantys grybus.

Sezonas – ir trumpesnis, ir prastesnis

„Gal tik iš šono čia gali atrodyti, kad musmirės auga ant kiekvieno kampo ir pinigai lengvai uždirbami. Iš tiesų taip nėra. Jei nori pririnkti apčiuopiamą kiekį musmirių, turi žinoti vietas, kur jos auga.

Paprastai jų daugiau beržynuose, bet galima rasti ir eglynuose“, – aiškino Valentas Rakauskas, Šilutės rajone įsteigtos bendrovės „Memel Goods“ vadovas.

Jis pats musmires superka antrus metus, tačiau tikino, kad šiemet akivaizdžiai prastesni rezultatai. Musmirėms rinkti ir jas džiovinti turi vyrauti sausi orai, o Vakarų Lietuvoje neretai lijo.

Jei pernai sezonas truko iki pat lapkričio, tai, panašu, kad šiemet jis netrukus ir baigsis.

V.Rakauskas musmirių rinkėjams yra nurodęs, kad šios turi būti nuvalytos, nesukirmijusios. Džiovinamos jos 50 laipsnių temperatūroje, sudžiūvusiųjų apatinė dalis privalo išlikti balta, jei patamsėja – nebetinka. Džiovintos musmirės turi lengvai sulūžinėti, jas privaloma laikyti sandarioje pakuotėje.

„Žmonės pasiskaičiuoja ir įvertina, kaip jiems geriau rinkti: ar parduoti šviežias, ar džiovinti. Kai kurie greitai sumoja, kad labiau apsimoka sudžiovinti ir tada parduoti. Turime kelis pastovius musmirių rinkėjus. Tačiau prisijungia ir nauji“, – pasakojo pašnekovas.

Anot jo, Lietuvoje vis stebimasi, kad rinkti musmires – verta, tačiau iš tiesų yra bent penki supirkėjai. Taigi konkurencija nemaža.

Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Musmirė
Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Musmirė

Iškeliauja į užsienio universitetus

Kaip pasakojo V.Rakauskas, musmirės yra eksportuojamos į Vakarų Europos ir JAV universitetus, kur naudojamos tyrimams. Dalį musmirių nuperka ir farmacijos kompanijos.

„Sunku pasakyti, kodėl Lietuvoje tiek supirkėjų: gal lietuviai verslesni, galbūt pigesnė darbo jėga. Netikiu, kad čia daugiau musmirių auga“, – stebėjosi pašnekovas. Anot jo, konkurencija iš tiesų nemaža.

Grybauti ne baravykų, o musmirių, į miškus neretai leidžiasi ir pats įmonės vadovas. Rinkdamas musmires, kitus grybus apeina.

„Tikrai baravykų nededu į tą patį krepšį. Juos palieku kitiems grybautojams“, – šypsojosi pašnekovas.

Renkant raudonąsias musmires egzistuoja taisyklės. Į pintinę su nuodingomis musmirėmis negalima dėti valgomųjų grybų, tokių kaip raudonviršiai, baravykai ar kiti.

Grybus rinkti patariama su pirštinėmis ir stengtis neliesti rankomis veido ar akių, kad nesudirgintų odos.

„Daug kas stebisi, kad musmirės gali būti sukirmijusios. Tačiau tokia nuomonė klaidinga – jos, kaip ir kiti grybai, gali būti sukirmijusios“, – pridūrė V.Rakauskas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

01:09:17
00:37
17:27

15min metų knygų rinkimai

Tema

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min