TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Muziejuje – atleidimų šmėkla

Pasak Energetikos muziejaus direktoriaus V.Šaduikio, savivaldybei neskyrus žadėtų 200 tūkst. Lt, muziejui gali tekti užverti duris.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Pasak Energetikos muziejaus direktoriaus V.Šaduikio, savivaldybei neskyrus žadėtų 200 tūkst. Lt, muziejui gali tekti užverti duris.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Nuo 2003-ųjų Vilniuje veikiančiame Lietuvos energetikos muziejuje neramios dienos. Vienas muziejaus dalininkų – savivaldybė – nurodė vadovybei sumažinti biudžetą ir peržiūrėti darbuotojų etatus. Muziejininkai tikina ir taip negavę pinigų veiklai vykdyti, o etatai esą jau sumažinti.

500 tūkst. Lt – tiek kasmet kainuoja Vilniuje veikiančio Energetikos muziejaus išlaikymas. Miestui iš šios sumos tenka 200 tūkst. Lt našta.

„Miestas privalo skirti pinigų, nes muziejaus atidarymui panaudotos ES lėšos kartu su įsipareigojimais nekeisti objekto paskirties“, – aiškino Lietuvos energetikos muziejaus direktorius Vilius Šaduikis.

Pasak pašnekovo, laikai sunkūs, tačiau muziejus esą jau ir taip gyvena susispaudęs, o negavęs pinigų būtų priverstas užsidaryti.Gera šeimininkė ta, kuri turėdama tuščią šaldytuvą sugeba pagaminti skanius pietus. Kultūrinis gyvenimas nestovi, viskas daroma kukliau, tačiau vyksta, – sakė R.Budrys.

„Visi 14 darbuotojų jau dirba po pusę etato, atleidome tris žmones, o ketinama ekspozicijų patalpas plėsti, atidarėme interneto svetainę lankytojams pritraukti. Darbų padaugėjo, personalo sumažėjo, susispausti nebėra kur“, – tikino V.Šaduikis.

Miesto valdžia tvirtina nebegalinti „tempti“ 200 tūkst. Lt. „Tarp muziejaus dalininkų yra ir „Vilniaus šilumos tinklai“, kurie taip pat priklauso savivaldybei. Taigi, turime 2 iš 5 dalių. Norime, kad dalys būtų perskirstytos ir sumažėtų savivaldybės įnašas, nes tokiais laikais išlaikyti muziejų sudėtinga“, – „15min“ sakė savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virginijus Dastikas.

Savivaldybės atstovas suskubo nuraminti muziejininkus – susispaudus ir pradėjus taupyti muziejus tikrai nebus paliktas likimo valiai ir durų neužvers.

Niekam nesaldu

Energetikos muziejui paskelbtas taupymo vajus nesvetimas ir kitiems Vilniuje bei visoje šalyje veikiantiems muziejams. Tiesa, čia kol kas etatai nemažinami ir darbuotojai nemokamų atostogų nevaromi.

„Visada dirbome su įtemptu biudžetu ir minimaliu personalu, todėl sunkmetis nors ir jaučiasi, tačiau drastiškų priemonių imtis neverčia. Energetikos muziejus gavo ES lėšų, kurių mes nesame net matę, todėl nemanau, kad jų padėtis blogiausia“, – sakė Lietuvos nacionalinio muziejus direktorė Birutė Kulnytė.

Reikia mažiau dejuoti

Anot pašnekovės, šiuo metu reikia mažiau dejuoti ir skųstis, o daugiau dirbti.

„Gera šeimininkė ta, kuri, turėdama tuščią šaldytuvą, sugeba pagaminti skanius pietus.  Kultūrinis gyvenimas nestovi, grafikas dėl tūkstantmečio minėjimo ir „Europos kultūros sostinės“ įtemptas, tačiau darbuojamės sutelkę paskutinius rezervus. Viskas daroma kukliau, tačiau vyksta, todėl reikėtų mažiau skųstis, o daugiau dėmesio skirti pastangoms padėtį pakeisti“, – kolegei antrino Lietuvos dailės muziejus direktorius Romualdas Budrys. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min