Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Muziejuje – filmas su A.Masalskiu „Žalčio karūna“

Sonata
M.K.Čiurlionio paveikslas / Sonata.
Šaltinis: 15min
0
A A

Nacionaliniame M.K.Čiurlionio dailės muziejuje tęsiasi 135-osioms Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gimimo metinėms skirtas renginių ciklas „Pasaulis pagal M.K.Čiurlionį“. Šeštadienį, 12 val., vyks ketvirtasis programos renginys – filmas „Žalčio karūna“ peržiūra.

Pasak filmą pristatančių muziejininkų, šiandien sunku būtų įvardinti visus sukurtus literatūros, dailės, muzikos, šokio, teatro, kino kūrinius, mokslinius darbus, skirtus M.K.Čiurlioniui. Jo kūryba ne tik spinduliuoja dvasinėmis ir estetinėmis vertybėmis, bet ir traukia savo paslaptimis. 1986 m. režisieriaus Broniaus Talačkos sukurtame 2 val. 18 min. trukmės filme nebandoma istoriškai tiksliai atkurti viso M.K.Čiurlionio gyvenimo. Juostoje tarsi sustabdytos svarbiausios menininko biografijos akimirkos, esminiai lūžiai, kuriais skleidžiasi menininko kūrybos paslaptis. Filmas atgaivina kontaktą su dvasinėmis vertybėmis bei skatina pagarbą ir supratimą sunkiai menininko daliai. Šis filmas tai ne „visas M.K.Čiurlionis“, o viena iš daugelio variacijų menininko genialumo bei kūrybos temomis.

Filmą pristatys ir diskusijoje prieš filmą dalyvaus „Žalčio karūnoje“ M.K.Čiurlionį įkūnijęs, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, aktorius Valentinas Masalskis, o diskusiją moderuos menotyrininkė Gabrielė Mačienė. Renginys nemokamas.

Komentarai
Temos Karūna, Muziejus
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min