Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Muziejuje – legendiniai V.Kisarausko darbai

.Kisarausko darbai priskiriami „tyliajam modernizmui“.
Organizatorių nuotr. / .Kisarausko darbai priskiriami „tyliajam modernizmui“.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nacionalinio M.K.Čiurlionio dailės muziejaus A.Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejuje poryt duris atvers paroda „Žmogaus legenda“, skirta dailininko Vinco Kisarausko 75-ųjų gimimo metinių paminėjimui.

Vienas žymiausių „tyliojo modernizmo“ atstovų, dailininkas V.Kisarauskas (1934–1988) kūrė sudėtingu sovietmečio laikotarpiu. V.Kisarauską domino universalios bendražmogiškos problemos, todėl pagrindinė jo darbų tema – žmogus ir jo likimas. Kūriniuose dominuojanti žmogaus figūra atsiskleidžia simboliniame istorijos, mitologijos bei religijos, o kartais ir politinių užuominų, kontekste. Jo kūriniuose interpretuojamos legendos, padavimai, literatūriniai epai.

Dailininko kūryba sovietmečio terpėje išsiskyrė ne tik turiniu, bet ir forma: V.Kisarausko kompozicijoms būdinga geometrija, laužyta, ritmiška linijų bei dėmių kalba. Dailėtyrininkai jo kūryboje įžvelgia kubizmo, ekspresionizmo, abstrakcionizmo ir lietuvių liaudies meno įtaką. Šalies meno istorijai V.Kisarauskas svarbus ir kaip asambliažo pradininkas Lietuvoje. Jis taip pat paskatino ekslibriso bei kitų mažųjų dailės formų atgimimą.

Kaune įsikursiančioje parodoje galima pamatyti tapybos ir grafikos darbų – estampų. Didžioji dalis kūrinių yra iš Nacionalinio M.K.Čiurlionio dailės muziejaus rinkinių. Eksponatus taip pat skolino Lietuvos dailės muziejus ir Lietuvos nacionalinis muziejus.

Komentarai
Temos Paroda, Muziejus
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min