Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Muziejuje – mažai kam žinoma M.K.Čiurlionio kūrybos pusė – fotografija

Sulūžusioje lovoje
M.K.Čiurlionio nuotr. / Sulūžusioje lovoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Nacionaliniame M.K.Čiurlionio dailės muziejuje tęsiami renginiai, skirti genialiam menininkui atminti. Šįkart kauniečiai kviečiami dalyvauti fotografijos konkurse.

Ketvirtadienį muziejuje vyksiančiame renginyje „M.K.Čiurlionis mieste“ bus pristatoma vis dar mažai žinoma menininko kūrybos pusė – fotografija. Apie M.K.Čiurlionio fotografiją plačiau prabilta vos prieš dešimtmetį, švenčiant menininko 125-ąsias gimimo metines. Universalus menininko talentas suteikia jam dar vieną – fotografo vardą.

M.K.Čiurlionio nuotr./Vyras laive
M.K.Čiurlionio nuotr./Vyras laive

Konkursas „M.K.Čiurlionis mieste“ prasidės 11 val. dalyvių registracija M.K.Čiurlionio galerijoje (V.Putvinskio g. 55). Dalyviams nereikia iš anksto ruoštis konkursui, tik svarbu nepamiršti fotoaparato ir geros nuotaikos. Susirinkusiems į konkursą bus siūlomos devynios temos, kurias organizatoriai sugalvojo remdamiesi M.K.Čiurlionio dailės kūryba. Pasirinkę tris širdžiai ir fotoaparatui artimesnes temas, dalyviai turės tris valandas laiko klajonėms mieste. Per šį laiką reikės nufotografuoti penkiolika kadrų (po penkis kiekvienai kūrybos temai) ir 15 val. grįžti į muziejų su jau perrašytomis fotografijomis į skaitmeninę laikmeną.

„Kol komisija, kurios nariai – Mindaugas Kavaliauskas, Elena Balsiukaitė ir Daina Kamarauskienė – aiškinsis, kuris iš dalyvių vertas geriausiojo vardo ir pagrindinio prizo, dalyvius ir visus, kuriems įdomus fotografijos menas, kviesime susipažinti su M.K.Čiurlioniu – fotografu. Menotyrininkė Ieva Vaičaitytė pristatys specialiai parengtą pranešimą apie dailininko fotografijas, kurias bus galima ir pamatyti“, – sakė renginį organizuojantys muziejininkai.

Komisijai baigus darbą, 16 val., įvyks visų dalyvių fotografijų peržiūra ir geriausiųjų apdovanojimai. Tačiau tą dieną renginys nesibaigs. Nuo penktadienio iki sekmadienio (rugsėjo 17-19 dienomis) visas dalyvių fotografijas bus galima pamatyti Čiurlionio galerijoje muzikos salėje, ekrane.

Dalyvauti renginyje-konkurse muziejininkai kviečia moksleivius ir studentus, mokytojus ir profesorius, mėgėjus ir profesionalus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min