Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Muzikiniame teatre šokėjai pristatys diplominius darbus

Baleto studentai uostamiestyje pristatys savo diplominius darbus.
Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro nuotr. / Baleto studentai uostamiestyje pristatys savo diplominius darbus.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmą kartą Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro didžioji scena bus užleista diplomantams šokėjams. Baleto trupės nariai Ramona Valiūtė ir Mantas Černeckas pristatys diplominius darbus – du šokio spektaklius.

Klaipėdos universiteto Choreografijos katedros penktakursis M. Černeckas į spektaklį „Meilės kava“ kviečia sausio 26 d. 18 val., o jo bendramokslė R. Valiūtė sausio 28 d. 18 val. kviečia į spektaklį „Gvido“.

M. Černecko darbui judesį, emociją, mintį diktavo populiaraus Kanados atlikėjo  Maiklo Bublė muzika. Kurdamas choreografinę kompoziciją Mantas sakosi nejučia pajutęs judesyje, plastikoje atsiradusius asmeninius išgyvenimus, tarsi autobiografijos motyvus. 

„Meilės kava“ – dviejų žmonių meilės istorija, kurią pasakos pats Mantas ir kylanti  teatro balerina Aušra Krasauskaitė, taip pat kiti šokėjai. Spektaklyje dviejų žmonių santykius keis persipinantys meilės ir neapykantos jausmai. Veiksmas vyks kavinėje, tačiau stiprūs išgyvenimai ištirpdys  tikrovę ir perkels  į iliuzijų pasaulį, kuriame visi mylintieji pavirs žvaigždžių dulkėmis.

Antroji diplomantė – R. Valiūtė minčių sėmėsi Holivudo gyvenime, diplominio darbo scenarijų kūrė pagal garsiojo režisieriaus Robo Maršalo miuziklą „Nine“ („Devyni“), taip pat panaudojo ir filmo muziką. „Tiesiog žinojau, kad noriu miuziklo. Peržiūrėjau daug filmų ir labiausiai sužavėjo „Nine“. Įdomi pasirodė istorija ir laikmetis, kuriame ta istorija vyksta“, - pasakojo Ramona.

Gvido – pagrindinio personažo vardas. Jis režisierius, perkopęs penkiasdešimtmetį, nusiritęs iki kūrybinės krizės, mat jo kūrybos variklis buvo moterys, kurios, deja, jį paliko. Spektaklyje, be Muzikinio teatro šokėjų, dalyvaus ir Klaipėdos šokių studija „Hatora“, Mažeikių moksleivių namų šiuolaikinių šokių studija „Ritmas“. Beje, šiai studijai vadovauja Ramonos mama Irena Valiuvienė.

„Praktikos metu Mažeikiuose sukūriau dvi kompozicijas, o galvodama apie diplominį darbą pamaniau, kad jos gali puikiai įsilieti į spektaklį. Taip jame atsirado studija „Ritmas“, - neslėpė R. Valiūtė.

Dažniausiai Klaipėdos universiteto choreografijos specialybės studentai diplominius darbus kuria ir pristato gimtuosiuose miestuose, su tenykščiais  šokių kolektyvais. Anot Ramonos ir Manto, jiems ypač pasisekė, judviejų spektakliai bus rodomi profesionalioje scenoje. Tačiau tenka ir didžiulė atsakomybė, prieš teatrą, baleto trupę. 

„Neslėpsime, svajoje savame teatre parodyti  spektaklius, tačiau svajonės buvo tylios. Esame dėkingi Aurelijui Liškauskui, kuris tą mintį pakišo ir mums labai padėjo“, - apie kolegą kalbėjo diplomantai.

Po studijų norintys likti teatre ir siekti magistro diplomo jaunuoliai šiltai kalbėjo apie Klaipėdos muzikinio teatro šokėjus. Iš jų diplomantai sulaukė palaikymo ir patarimų.

Į abu diplomantų šokių spektaklius įėjimas nemokamas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min