Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mūzų įkvėpta muzika

Trečiadienį maestro D.Katkus diriguos Klaipėdos kameriniam orkestrui.
Koncertų salės nuotr. / Trečiadienį maestro D.Katkus diriguos Klaipėdos kameriniam orkestrui.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Trečiadienį Koncertų salėje Klaipėdos kameriniam orkestrui vėl diriguos maestro Donatas Katkus.

Šį kartą klausytojai bus pradžiuginti naujai parengta programa „Mūzų įkvėpti“, kurią atliekant dalyvaus ir klarnetininkas Andrius Žiūra.

Kūrybingasis D.Katkus spėja visur.  Vos prieš kelias savaites dirigavo 15-ajam Šv. Kristoforo kamerinio orkestro gimtadieniui skirtuose koncertuose, tačiau randa laiko ir klaipėdiečiams. Kaip sakė pats maestro, „taip, mano prioritetai yra darbas, muzika, žinojimas... Gyvenimas yra trumpas, tad negali visko apie viską žinoti, nes tada nežinosi nieko. Geriausia yra koncentruotis į vieną sritį ir ją išmanyti. Man tai yra muzika ir smagu, kad ją suprantu.“

Klaipėdos kamerinis orkestras pagros Igorio Stravinskio baletą „Apollo“ („Apolonas Musagetas“), kuris buvo sukurtas 1928 metais ir priskiriamas neoklasicistiniam kompozitoriaus kūrybos periodui. Baleto siužetas pasakoja apie graikų saulės, harmonijos ir menų dievą, mūzų globėją Apoloną, garsėjusį savo neeiliniais muzikiniais sugebėjimais.

C.M.von Weberio Kvintetą su Klaipėdos kameriniu orkestru atliks Andrius Žiūra. Klarneto studijas baigęs Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, A.Žiūra yra respublikinių bei tarptautinių konkursų laureatas. 2002-2003 metais jis stažavosi JAV. Atlikėjas rengia solinius koncertus su įvairiais Lietuvos orkestrais, muzikuoja kameriniuose ansambliuose. A.Žiūra dalyvavo daugelyje Lietuvos festivalių, taip pat įvairiuose tarptautiniuose kamerinės muzikos festivaliuose.

Koncertas „Mūzų įkvėpti“ Koncertų salėje – trečiadienį, 18 val.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min