Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nacionaline antidiskriminacine programa bus siekiama įtvirtinti asmenų lygybę

Šaltinis: 15min
0
A A

Ministrų kabinetas pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pateiktam Nacionalinės antidiskriminacinės programos 2009-2011 metų projektui. Per tris metus jam įgyvendinti iš viso numatyta skirti virš 8,5 mln. litų, iš kurių didžioji dalis – Europos Sąjungos struktūrinės paramos lėšos.

Šios programos tikslas – tirti diskriminacijos apraiškas ir priežastis visose gyvenimo srityse. Ugdyti pagarbą žmogui, teisinį visuomenės sąmoningumą, tarpusavio supratimą, toleranciją lyties, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ir pažiūrų, amžiaus, lytinės orientacijos, negalios, etninės priklausomybės ar religijos pagrindu.

Taip pat siekiama sudaryti palankesnes sąlygas veikti nevyriausybinėms organizacijoms, kurios dirba žmogaus teisių gynimo srityje. Tokiu būdu norima jas paskatinti būti aktyvesnėmis, praneša Vyriausybės spaudos tarnyba.

Įgyvendinant minėtą programą, prireikus gali būti tobulinama nediskriminacijos teisinė bazė, ieškoma priemonių, kaip veiksmingiausiai įgyvendinti tokius pokyčius.

Taip pat žadama atlikti diskriminacijos srities tyrimus, apžvalgas ir studijas, organizuoti antidiskriminacines visuomenės informavimo ir švietimo kampanijas. Daug dėmesio būtų skiriama seminarams ir mokymams organizuoti antidiskriminacijos, tolerancijos ir žmogaus teisių bei laisvių klausimais.

Ypač bus siekiama sustiprinti internete skelbiamos informacijos, skatinančios įvairių žmonių grupių netoleravimą ir kurstančios neapykantą prieš tokias grupes, kontrolę.

Šiemet programai įgyvendinti numatyta skirti 1 mln. 63 tūkst. litų. Iš jų 563 tūkst. litų sudaro valstybės biudžeto, o 500 tūkst. litų – Europos struktūrinių fondų (ESF) lėšos.

2010 metams numatyta skirti 3 mln. 690 tūkst. litų (atitinkamai 1,79 mln. ir 1,9 mln. litų valstybės biudžeto ir ESF lėšų). 2011 metais – 3 mln. 255 tūkst. litų (atitinkamai 1,155 mln. ir 2,1 mln. litų valstybės biudžeto ir ESF lėšų).

Taigi iš viso iš Europos struktūrinių fondų numatyta skirti 4,5 mln. litų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Diskriminacija
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min