Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nacionalinė loterija: rizikos laimėti nėra?

Nacionalinė loterija tautiečius vilioja neregėto dydžio prizais.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Nacionalinė loterija tautiečius vilioja neregėto dydžio prizais.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

10 milijonų litų. Tokiu laimėjimu viliojančios pirkti bilietus loterijos organizatoriams tenka aiškintis, kodėl televizijos laidoje nebuvo paskelbti papildomų prizų laimėtojai. Aiškėja, kad loteriją rengianti bendrovė 10 milijonų, kuriais gundo žaidėjus, neturi, tačiau yra apsidraudusi nuo „nelaimės“, jeigu juos kas nors laimės.

Nacionaline vadinamos loterijos „10 milijonų“ bilietą nusipirkęs Nerijus iš Kėdainių pasijuto maustomas: praėjusį ketvirtadienį transliuotos televizijos laidos, kurioje vyko penktasis prizų lošimas, vedėjas žaidėjams pažadėjo 5 tūkstančius papildomų prizų, tačiau laida baigėsi, o laimėtojai nebuvo paskelbti.

„Man atrodo, kad loterija sukčiauja, – „15min“ guodėsi kėdainiškis. – Laidos metu išridenus visus kamuoliukus turėjo būti traukiami papildomų piniginių prizų laimėtojų bilietų numeriai, bet tada laida stebuklingai pasibaigė, o kas laimėjo, taip ir liko neaišku. Jų internetinėje svetainėje nė žodžio apie tai nėra. Gal aš ko nors nesupratau?“

Dėl loterijos „10 milijonų“ skundo sulaukė Valstybinė lošimų priežiūros komisija (VLPK). Jos pirmininkas Robertas Kvietkovskis „15min“ tikino kol kas nežinantis, kaip komentuoti šį atvejį. Anot jo, ar bendrovė, televizijos laidoje nepaskelbusi papildomų prizų laimėtojų, nenusižengė taisyklėms, paaiškės po atliekamo tyrimo. 

Milijonai – pas draudikus

„O jūs man ar galite pasakyti, kaip televizijos laidos metu galima paskelbti visų 5 tūkstančių laimėtojų bilietų numerius, kokiu būdu?“ – klausimu į klausimą „15min“ atsakė loteriją organizuojančios bendrovės „Žalgirio loto“ vadovas Šarūnas Dusevičius.

Jo teigimu, papildomų prizų laimėtojai apie laimėjimus gali sužinoti loterijos tinklalapyje į atskirą laukelį suvedę bilieto numerį. Apie tai, kokio dydžio papildomus prizus laimėjo žaidėjai, tinklalapyje nerašoma. Anot Š.Dusevičiaus, bilietus taip pat galima pasitikrinti „Lietuvos spaudos“ kioskuose bei Lietuvos pašto skyriuose.

Iš loterijos tinklalapyje skelbiamos informacijos galima suprasti, kad loterijos organizatoriai pasirengę kiekvieną savaitę pralošti dideles sumas. Jame rašoma, kad „kiekviename tiraže kamuoliukų skaičius didinamas tol, kol laimima 10 mln. Lt arba 1 mln. Lt“. Tuo metu ketvirtadienį įvykusiame penktajame žaidimo tiraže didelių prizų niekas nelaimėjo. Vieną iš trijų lentelių užbraukę žaidėjai pasidalijo po 17 Lt, antrąją lentelę užbraukusiems teko po 1,9 tūkst. Lt. Kiek buvo tokių laimingųjų, organizatoriai neskelbia.

Skelbiamas teiginys, pasak bendrovės vadovo, nereiškia, kad kas savaitę galima laimėti milijonines sumas. „Tai reiškia, kad kiekvieną savaitę bus traukiama po papildomą kamuoliuką, geriname sąlygas, kad žmonės galėtų kuo greičiau laimėti“, – sakė jis.

Paklaustas, ar bendrovė turi tuos 10 mln. Lt, kuriais vilioja žaidėjus, „Žalgirio loto“ vadovas aiškino, kad tokia suma rezervuota pagal sutartį su draudimo bendrove „Lloyd’s of London“. „Todėl laimėjimą galėsite pasiimti kitą dieną, kai tik pateiksite visus dokumentus“, – pridūrė jis.

Galimybė laimėti – menka?

Loterijas „Teleloto“, „Vikingų loto“ organizuojančios bendrovės „Olifėja“ pardavimo ir rinkodaros direktorė Laima Skeivienė „15min“ teigė, kad loterijos „10 milijonų“ organizatoriai priziniame fonde tiek pinigų tikrai neturi, nes kitu atveju jie nebūtų nusprendę apsidrausti.

Pasak jos, draudimo kompanija „Lloyd’s of London“ prieš kelerius metus siūlė tokį pat draudimą, tačiau „Olifėja“ nesutiko, nes toks draudimas yra labai brangus.

„Tokiu draudimu suinteresuoti tik tie, kurie į prizinį fondą nėra surinkę pinigų. Mūsų partneris iš Didžiosios Britanijos, sužinojęs apie šį produktą, tik šyptelėjo. Jis sakė, kad jeigu „Lloyd’s of London“ apdraudė, rizikos, kad iškris reikiami skaičiai, yra labai mažai“, – sakė ji.

L.Skeivienė pabrėžė, kad „10 milijonų“ pasirinko tokį modelį, kuris labiau tiktų šaliai, turinčiai 50–80 milijonų gyventojų. Tik tokiu atveju, pasak jos, galima būtų tikėtis, kad didžiausias prizas būtų laimimas bent du kartus per metus.

„Žalgirio loto“ atstovė Jūratė Varnauskienė „15min“ sakė, kad „10 milijonų“ taikomas modelis – klasikinė „Bingo“ loterija. „Mes tokį modelį turime nusipirkę prieš 15 metų, anksčiau buvo žaidimas „Sekmadienio loto“, kurį žaidėjai sėkmingai žaidė septynerius metus, paskui mes nutraukėme šį žaidimą ir adaptavome loterijai „10 milijonų“, – teigė ji.

Įtarė sukčiavimą

Bendrovė „Žalgirio loto“ yra įsivėlusi į konfliktą su Valstybine lošimų priežiūros komisija (VLPK). Įmonė šių metų pradžioje tik per plauką išsaugojo licenciją organizuoti didžiąsias loterijas. Taip nutiko dėl to, kad „Žalgirio loto“ atsisakė sumokėti 10 tūkst. Lt laimėjimą žmogui, dalyvavusiam jos organizuojamame žaidime „Taip arba Ne“. Laimėjimo įmonė nenorėjo išmokėti dėl to, kad bilietas buvo pirktas naudojantis juridiniam asmeniui priklausančiu telefonu. 10 tūkst. Lt žmogui buvo sumokėti tik tuomet, kai VLPK paskelbė konkretų laiką, kada bus sustabdyta bendrovės licencija.

Šių metų balandį dėl šios įmonės veiklos Komisija kreipėsi į prokuratūrą ir Valstybinę mokesčių inspekciją. VLPK atstovai, tyrę „Žalgirio loto“ veiklą, tuomet kalbėjo, kad bendrovė galėjo sukčiauti. Vilniaus miesto apylinkės prokuratūros prokurorė Laura Golubkienė „15min“ sakė, kad prokurorai dėl to pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Ikiteisminis tyrimas yra pradėtas ir pagal „Žalgirio loto“ kreipimąsi dėl VLPK veiksmų. Bendrovė lošimų organizatorių prievaizdus paskundė prokurorams dėl to, kad šie paprašė pateikti duomenis apie žaidėjus, kurie negalėjo būti pateikti. „Žalgirio loto“ atstovaujantis advokatas Marius Liatukas „15min“ tik patvirtino, kad ikiteisminis tyrimas yra pradėtas, tačiau patikino, kad bendrovės atstovai to komentuoti nenori. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min