TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nacionalinė M.K.Čiurlionio menų mokykla pirks beveik 600 tautinių kostiumų

Damilė Martinaitytė
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Tautinis kostiumas. Asociatyvinė nuotr.
Šaltinis: 15min
0
A A

Nacionalinė M.K.Čiurlionio menų mokykla ketina pirkti beveik 600 naujų tautinių kostiumų siuvimo paslaugą. Mokykla teigia, kad kostiumai bus dalijami švietimo įstaigų tautinių ir liaudiškų šokių kolektyvams.

Neseniai Nacionalinė M.K.Čiurlionio menų mokykla paskelbė viešąjį konkursą 592 tautinių kostiumų pasiuvimui. Kiek visa tai kainuos – kol kas neaišku, pasiūlymus su kainomis bendrovės turėtų pateikti iki liepos 10 dienos.

Kam menų mokyklai tiek daug tautinių rūbų?

Kaip 15min paaiškino menų mokyklos Gabių menui vaikų centro metodininkas Žilvinas Meškuotis, mokykla vykdo pernai balandį švietimo ir mokslo ministrės įsakymu patvirtintą Dainų švenčių tradicijos tęstinumo programą, numato skirti lėšų švietimo įstaigų tautinių ir liaudiškų šokių kolektyvų kostiumams pagaminti.

Anot jo, tuo siekiama užtikrinti nuolatinį rengimąsi dainų šventėms ir išplėsti tautinių kostiumų dėvėjimo tradiciją, išlaikyti kostiumo pagrįstumą ir regioniškumą.

Šiais metais numatoma pagaminti po 16 tautinių kostiumų komplektų 37 švietimo įstaigų liaudiškų šokių kolektyvams iš 21 savivaldybės.

„Šiuo metu vykdome viešųjų pirkimų procedūras. Daugiau informacijos suteikti dabar suteikti negalime“, – raštu atsiųstuose atsakymuose teigia Ž.Meškuotis.

Norėjo dalinti vaikams, bet aprengė frakcijos moteris

Kalbos dėl tautinių kostiumų netilo prieš keletą mėnesių, kai „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sumanė ikimokyklinukus apdovanoti garsaus dizainerio Juozo Statkevičiaus kurtais stilizuotais tautiniais drabužiais. Tačiau ši idėja žlugo – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas tikino, kad projektas atidedamas neribotam laikui, nes idėja sukompromituota.

„Tiesiog spaudimas yra nežmoniškas būtent dėl to, kad aš pasiūliau. Jei būtų pasiūlę konservatoriai, tai tokiu atveju būtų rankom plojama ir sakoma, kad tai labai šaunus sprendimas“, – taip politikas reagavo į dizainerio Juozo Statkevičiaus laišką, kuriuo jis pranešė pasitraukiantis iš projekto.

Tačiau R.Karbauskis nenurimo – galiausiai tautiniai drabužiai buvo pasiūdinti LVŽS frakcijos narėms ir jam pačiam.

Lietuvos regioninius tautinius kostiumus politikai gegužės pradžioje pademonstravo Lietuvoje esančių užsienio ambasadų atstovams.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min