Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nacionalinę M.K.Čiurlionio menų gimnaziją temdo pedofilijos šešėlis

Pedofilija
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Pedofilija
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nacionalinėje M.K.Čiurlionio menų gimnazijoje Vilniuje, kurią praėjusį rudenį sukrėtė pedofilijos skandalas, vėl įsiplieskė aistros, susijusios su šia istorija.

Vilnietis, kurio 12-metis sūnus įtariamas gimnazijoje tapęs kūno kultūros mokytojo lytinio prievartavimo auka, iki šiol buvo atsitvėręs tylos siena, – rašo „Lietuvos rytas“.

Tačiau šalies meno pasaulyje žinomas vyras dabar nutarė nebetylėti. Prabilti jį paskatino tai, kad buvusiam šios gimnazijos mokytojui 34 metų Erikui Peteliui, kuriam pareikšti kaltinimai dėl mažamečio lytinio prievartavimo, tvirkinimo ir vaikų pornografijos laikymo, esą vėl buvo atvertos šios prestižinės mokyklos durys.

„Man galvoje netelpa, kodėl E.Peteliui, kuriam pareikšti tokie sunkūs kaltinimai, leidžiama lankytis gimnazijoje?

Kol byla nagrinėjama teisme, gimnazijos administracija privalėtų laikytis neutralios, nešališkos pozicijos ir laukti, ką nutars teisėjai, o ne akivaizdžiai palaikyti kaltinamąjį”, – kalbėdamas su „Lietuvos rytu” piktinosi nukentėjusiu laikomo berniuko tėvas.

– Kaip jūs sužinojote, kad teisiamasis E.Petelis lankėsi gimnazijoje?

– Iki šių metų rugsėjo pats dirbau Nacionalinėje M.K.Čiurlionio menų gimnazijoje, tad kolegos man papasakojo, kad šią savaitę E.Petelis susitiko su buvusiais savo auklėtiniais, o dar vienas susitikimas turėjo įvykti rugsėjo 6-ąją. Tačiau kažkodėl neįvyko.

– Kodėl jūs palikote darbą M.K.Čiurlionio menų gimnazijoje? Ar tokiam jūsų sprendimui turėjo įtakos sūnų ištikusi istorija?

– Gimnazijoje dirbau dešimt metų, ne kartą buvau sulaukęs vadovybės pagyrimų ir net padėkos raštų. Tačiau kai E.Petelis buvo suimtas ir jam buvo pareikšti kaltinimai dėl mano sūnaus prievartavimo ir tvirkinimo, iš karto tapau blogu mokytoju. Pradėjo kliūti mano įrašai žurnaluose – esą rašau ne tuo rašalu. Sulaukiau priekaištų ir dėl vadovėlių, nors ne mano kaltė, kad jų nėra, ir dar dėl daugybės iš piršto laužtų darbo trūkumų. Todėl nusprendžiau, kad bus geriau, jei gimnaziją paliksiu.

– Kaip jums atrodo, kodėl buvote priverstas palikti gimnaziją?

– Jei teisme bus įrodyta, kad mano sūnus gimnazijoje buvo tvirkinamas ir prievartaujamas, jos vadovybei taip pat grėstų atsakomybė, nes aš pateikiau ieškinį ir gimnazijai.

– Ar panašūs dalykai gimnazijoje įvyko pirmąkart?

– Įvairių kalbų esu girdėjęs. Kiek žinau, mokinių tėvai į prokuratūrą kreipėsi ir dėl kito kūno kultūros mokytojo.

Komentarai
Temos Pedofilija
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min