Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 4d. 16:49

Nacionalinė turto susigrąžinimo tarnyba ieškos neteisėtai įgyto turto ir pajamų

Siekiant nustatyti nusikalstamu būdu įgytas pajamas bei turtą, Lietuvoje steigiama Nacionalinė turto susigrąžinimo tarnyba.

Vyriausybė nutarė Lietuvos kriminalinės policijos biurą paskirti Nacionaline turto susigrąžinimo tarnyba, ieškosiančia ir nustatysiančia nusikalstamu būdu įsigyto turto. Tuo pačiu Generalinei prokuratūrai pavesta atlikti nacionalinės turto susigrąžinimo tarnybos funkcijas, susijusias su susižinojimu su kompetentingomis užsienio valstybių įstaigomis ir tarptautinėmis organizacijomis dėl laikino nuosavybės teisės į nusikalstamu būdu įgytą turtą apribojimo, areštavimo ar konfiskavimo, teigiama Vyriausybės pranešime.

Tokie sprendimai priimti atsižvelgiant į šių struktūrų jau atliekamas funkcijas. Prokuratūra organizuoja ikiteisminį procesą, jam vadovauja, koordinuoja ir kontroliuoja ikiteisminio tyrimo įstaigų veiksmus bei bendradarbiauja su užsienio valstybių įstaigomis ir tarptautinėmis organizacijomis aiškinantis dėl baudžiamojo proceso veiksmų atlikimo. Lietuvos kriminalinės policijos biuro vienas iš uždavinių – tirti sunkius ir labai sunkius tarpregioninius ir tarptautinius nusikaltimus, užkardyti, atskleisti ir tirti nusikalstamų susivienijimų, organizuotų grupuočių ir jų narių nusikalstamas veikas bendradarbiaujant su užsienio šalių teisėsaugos institucijomis.

Šiuo sprendimu valstybės registrų tvarkymo įstaigoms, valstybės informacinių sistemų valdytojams ir tvarkytojams pavesta sudaryti sąlygas gauti reikiamus duomenis nustatytoms funkcijoms atlikti.

Sprendimas inicijuotas įgyvendinant Europos Sąjungos Tarybos sprendimą kiekvienai valstybei narei įsteigti arba paskirti tarnybas, kurios sudarytų palankesnes sąlygas nusikalstamu būdu įgytų pajamų ir susijusio turto paieškai ir nustatymui.
 

 

Temos: 1 Pajamos

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Kelionė „The Coldest Ride“

Sveikata

Gyvenimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min