TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nacionalinė žemės tarnyba peržiūrės dalį apskričių viršininkų administracijų priimtų sprendimų

Ežeras
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Ežeras
Šaltinis: BNS
0
A A

Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) peržiūrės visus birželį priimtus apskričių viršininkų administracijų sprendimus žemėtvarkos srityje. Neatmetama, kad gali būti rasta neteisėtų ar abejotinų sprendimų, todėl dalis jų gali būti revizuota, rašo „Vilniaus diena“.

Nuo liepos 1 d. panaikinus apskričių viršininkų administracijas visi su žemės tvarkymu susiję reikalai perduoti NŽT ir jos vietiniams skyriams, kuriais paversti buvę apskričių viršininkų administracijų žemėtvarkos skyriai.

Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas, opozicinės Tvarkos ir teisingumo partijos atstovas Kęstas Komskis susirūpino, kad NŽT perduodant apskričių viršininkų žemėtvarkos skyrių bylas ir dokumentus gali būti padaryta pažeidimų.

Siekdama, kad neatsitiktų taip, kaip nutiko 1995 m. savivaldybėms perduodant žemės tvarkymo klausimus apskritims, kai sąmoningai pradanginus dokumentus buvo nuslėpta daug neskaidrių žemės perleidimo atvejų, komisija kreipėsi į Vyriausybę, kad ši užtikrintų atidesnę dokumentų perdavimo ir perėmimo kontrolę.

Kęstas Komskis įsitikinęs, kad „akivaizdžių valdininkų piktnaudžiavimo atvejų Lietuvoje yra labai daug“.K.Komskis įsitikinęs, kad „akivaizdžių valdininkų piktnaudžiavimo atvejų Lietuvoje yra labai daug“.

Pasak jo, „stebina faktai, kad paskutinėmis apskričių gyvavimo dienomis privatizuoti žemės sklypus lengviau pavyko tiems patiems žemėtvarkininkams, valdininkams, o ne ūkininkams, kurie daug metų tą patį sklypą nuomojo, jį tvarkė, prižiūrėjo, dirbo, tikėdamiesi įsigyti, bet tokios dienos nesulaukė“. Tačiau jokių konkrečių tokios žemgrobystės pavyzdžių K.Komskis nepateikė.

„Apkaltinti dėl to dabar nebėra ką. Nors apskričių administracijos jau panaikintos, atsakomybę vis tiek turėtų prisiimti iki šiol dirbę ir pažeidimų padarę valstybės tarnautojai. Bet jiems dabar susiklosčiusi situacija itin palanki užglaistyti neskaidrius sprendimus ir pradanginti tai įrodančius dokumentus“, – teigė komisijos vadovas.

NŽT direktorius Kazys Maksvytis pripažino, kad nors nuo liepos 1 d. praėjo daugiau kaip dvi savaitės, jo vadovaujama institucija tęsia žemėtvarkos reikalų perėmimą iš likviduojamų apskričių viršininkų administracijų. Tačiau esą tai daroma kruopščiai.

„Kol kas neteko girdėti ar matyti įrodymų, kad kokie nors dokumentai dingsta arba perduodamos visiškai netvarkingos bylos. Dokumentus mūsų skyriams perduoda apskričių viršininkų administracijų likvidatoriai. Mūsų žmonės dirba labai įtemptai, atidžiai tikrina perduodamus dokumentus“, – teigė K.Maksvytis.

Kita vertus, jis pripažino, kad birželį, artėjant administracijų likvidavimo dienai, galėjo būti priimta abejotinų ar netgi akivaizdžiai neteisėtų sprendimų žemėtvarkos srityje.

„Galbūt pačioje birželio pabaigoje galėjo būti tokių sprendimų. Mes pabandysime atidžiai peržiūrėti visus dokumentus, visus pastaruoju metu priimtus sprendimus. Neteisėtus ar abejotinus, žinoma, revizuosime“, – patikino NŽT vadovas.

Neatmetama, kad tarp peržiūrimų gali būti ir sprendimai dėl pačių žemėtvarkininkų ar kitų valdininkų privatizuotų žemės sklypų.

K.Maksvytis teigė, kad NŽT prie Žemės ūkio ministerijos gana sklandžiai perima anksčiau apskričių vadovų prižiūrėtas žemės tvarkymo ir administravimo funkcijas. Perimti žemėtvarkos skyriai yra tose pačiose patalpose, kuriose buvo ir apskričių viršininkams priklausę skyriai. Juose ir toliau dirba didžioji dauguma tų pačių valstybės tarnautojų.

„Į darbą priimta apie 76 proc. ankstesnių skyrių darbuotojų. Likusius laisvus etatus planuojame užpildyti iki rugsėjo pabaigos“, – kalbėjo K.Maksvytis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min