Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gegužės 5d. 14:51

Nacionalinės žemės tarnybos įtarimai pasitvirtino – paslaugas ji pirko per brangiai

NŽT vadovė Daiva Gineikaitė kartu su VSAT pareigūnais vietoje įvertino lauko darbus, demarkuojant Lietuvos-Rusijos sieną.
NŽT vadovė Daiva Gineikaitė kartu su VSAT pareigūnais vietoje įvertino lauko darbus, demarkuojant Lietuvos-Rusijos sieną.

Kilus įtarimų dėl prieš trejus metus sudarytų žemės reformos darbų paslaugų pirkimo sutarčių teisėtumo, Nacionalinė žemės tarnyba kreipėsi į Viešųjų pirkimų tarnybą, kuri išnagrinėjo situaciją ir patvirtino, kad vadovaujantis šiomis sutartimis žemės reformos žemėtvarkos projektų ir jiems prilyginamų žemės sklypų planų rengimo bei įgyvendinimo paslaugos nebegali būti užsakomos, nors sutartys vis dar galioja.

Šiuo metu visi dar nepradėti reformos žemėtvarkos projektų rengimo ir įgyvendinimo darbai pagal sutartis sustabdyti, nes viršyta joms numatyta suma. Viešųjų pirkimų tarnybos nuomone, Nacionalinės žemės tarnybos įtarimai, kad, galbūt, nebuvo įvertinta, ar tiekėjų pasiūlytos kainos perkančiajai organizacijai nėra per didelės, palyginus su turimomis pirkimui skirtomis lėšomis, gali būti pagrįsti.

Viešųjų pirkimų tarnyba, atsižvelgdama į galimų pažeidimų riziką, atliks ir pirkimų, ir sutarčių vertinimą.

„Norime pabrėžti, kad anksčiau pradėti žemės reformos darbai nenutraukiami – visi projektai bus baigti, tačiau rangovams nauji užsakymai šiuo metu neteikiami“, – situaciją apibūdino Nacionalinės žemės tarnybos direktorė Daiva Gineikaitė.

Dėl žemėtvarkos projektų rengimo ir įgyvendinimo paslaugų pirkimo Nacionalinė žemės tarnyba ketina kreiptis ir į Generalinę prokuratūrą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min