Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 sausio 4d. 12:03

Nacionaliniam vėžio institutui pradėjo vadovauti Feliksas Jankevičius

prof. Feliksas Jankevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / prof. Feliksas Jankevičius
Pirmadienį pareigas pradėjo eiti naujasis Nacionalinio vėžio instituto direktorius Feliksas Jankevičius. Naująjį vadovą švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė pristatė instituto kolektyvui, pranešė Nacionalinis vėžio institutas.

Iki šiol F.Jankevičius ėjo Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Urologijos centro vadovo pareigas.

Pasak naujojo vadovo, laukia daug rimto darbo dalyvaujant bendruose ES bei kituose investiciniuose projektuose, ieškant būdų Nacionalinio vėžio instituto veiklą labiau integruoti į sveikatos apsaugos sistemą.

Nacionaliniame vėžio institute (anksčiau – Vilniaus universiteto Onkologijos institute) F.Jankevičius yra dirbęs Urologijos skyriaus vedėju bei direktoriaus pavaduotoju, buvo išrinktas instituto Mokslo tarybos pirmininku.

F.Jankevičius Nacionalinio vėžio instituto direktoriaus konkursą laimėjo dar pernai kovą. Tačiau jo rezultatus teismui apskundė kitas konkurso dalyvis. Pasibaigus teisminiam procesui, paskirtas naujas Vėžio instituto direktorius.

Priekaištų konkursui turėjo ir Specialiųjų tyrimų tarnyba. Ji pernai kovą pareiškė, kad konkurso tvarka sudarė galimybę šią atranką surengti neskaidriai.

STT pranešė, kad konkurso vykdymo tvarka nėra pakankamai aiški ir nėra užtikrinamas komisijos ir ministro priimamų sprendimų objektyvumas, skaidrumas ir nešališkumas. Pareigūnų nuomone, skaidrumą mažino tai, kad vykdant konkursą nedalyvavo stebėtojai, nedaryti atrankos posėdžių garso ir vaizdo įrašai, pretendentams netaikyta šifrų sistema ir t. t.

Be to, komisijos veiklos ir priimamų sprendimų skaidrumą mažino švietimo ir mokslo ministrui suteikta teisė spręsti savo nuožiūra paskyrus save komisijos pirmininku sudaryti komisiją, tvirtinti komisijos parengtus instituto direktoriaus pareigybės ir konkurso reikalavimus, nagrinėti skundus dėl paties patvirtintų ar jo vadovaujamos komisijos priimtų sprendimų.

Nepaisant šių pastabų, naujas konkursas nebuvo surengtas.

Pagal tuometines konkurso sąlygas, kandidatai privalėjo būti nepriekaištingos reputacijos, turėti biomedicinos mokslų srities medicinos krypties mokslo daktaro laipsnį, ne mažesnę kaip penkerių metų mokslinio darbo ir mokslo vadybos patirtį. Pretenduojantieji į direktoriaus pareigas taip pat turėjo būti dalyvavę tarptautinio lygio mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros projektuose bei turėti patirties onkologijos srities asmens sveikatos priežiūros veikloje.

Vyriausybė 2014 metų liepos pradžioje nusprendė pervadinti Vilniaus universiteto Onkologijos institutą į Nacionalinį vėžio institutą ir pavedė instituto savininko teises bei pareigas įgyvendinti Švietimo ir mokslo ministerijai.

Beveik dvejus metus pertvarkomai įstaigai vadovavo profesorius Narimantas Evaldas Samalavičius. Pastaruoju metu instituto direktoriaus pareigas laikinai ėjo Eduardas Aleknavičius.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

04:46
01:42
01:21:33

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min