Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nacionaliniame dramos teatre dirbę auditoriai nustatė ne vieną Adolfo Večerskio nuodėmę (atnaujinta 12.33 val.)

Adolfas Večerskis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Adolfas Večerskis
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos nacionaliniame dramos teatre dirbdami auditoriai nustatė, kad buvęs jo vadovas Adolfas Večerskis nepagrįstai mokėjo priedus darbuotojams ir neteisėtai perleido dalį tarnybinių patalpų darbuotojui Tomui Barščiui. Tai trečiadienį pranešė kultūros ministras Arūnas Gelūnas.

Kaip spaudos konferecijoje sakė kultūros ministras Arūnas Gelūnas, tarnybinės patalpos, esančios sostinės Odminių gatvėje, teatro darbuotojui Tomui Barščiui buvo perduotos naudotis šiukščiai pažeidžiant teisės aktų reikalavimus.

„Minėtas sprendimas buvo naudingas šio asmens interesams, o teatrui padaryta finansinė žala – nenustatyti ir nemokėti nuompinigiai. Nors patalpa buvo nurodyta kaip biuras, paaiškėjo, kad įrengtas gyvenamasis būstas su reikiamais patogumais, baldais, buitine technika. Iš esančių daiktų buvo matyti, kad kartu gyveno moteris ir vaikas“, – sakė A.Gelūnas.

Jo teigimu, su A.Barščiu gyvenanti moteris galimai yra A.Večerskio dukra Juta Večerskytė.

Priedai saviems

Auditoriai taip pat nustatė, kad šių metų sausio–spalio mėnesiais A.Večerskis nepagrįstai išmokėjo maksimalaus dydžio priedus trims teatro darbuotojoms – kultūrinių renginių koordinatorei Valerijai Večerskienei, juristei J.Večerskytei ir teatro personalo vadovei Linai Banevičiūtei, kuri audito ataskaitoje įvardijama kaip J.Večerskytės draugė.

„Teatrui padaryta daugiau nei 21 tūkst. Lt nuostolių. O aplinkybė, kad priedai buvo mokami šeimos nariams – žmonai ir dukrai, sudaro gana negatyvią reputaciją“, – teigė kultūros ministras. Anot jo, tam, kad ši suma būtų išieškota, į teisėsaugos institucijas turės kreiptis naujasis teatro vadovas Martynas Budraitis.

Atsakomybė už šiuos pažeidimus gresia ne tik buvusiam teatro vadovui A.Večerskiui, bet ir kitiems darbuotojams, mat dokumentuose yra ne tik A.Večerskio, bet ir dar kelių asmenų parašai.

Priimtas kaip aktorius

Šiuo metu A.Večerskis Nacionaliniame dramos teatre įdarbintas kaip aktorius, nors jokio vaidmens jame neturi. „Mes matome, kad jis įdarbintas kaip spektaklio „Žaldokynė“, kuris jau birželį buvo sustabdytas, aktorius“, – sakė A.Gelūnas.

Anot jo, vykstant konkursui dėl teatro vadovo posto A.Večerskį aktoriumi įdarbino tuo metu laikinai teatro vadovo pareigas ėjęs Jonas Korenka.

Naujienų portalas 15min.lt primena, kad auditas Nacionaliniame dramos teatre buvo pradėtas Kultūros ministerijai gavus informacijos, jog teatre galėjo būti naikinami ir klastojami dokumentai. „Čia yra nepaprastai sunku nustatyti pažeidimus, nes tam reikia būti operatyvine organizacija ir turėti leidimą įsilaužti į kompiuterius. Mūsų auditoriai tokių įgaliojimų neturi ir tyrė tai, kas jiems buvo prieinama“, – sakė A.Gelūnas.

Ministras pabrėžė, kad aptartas auditas teatre buvo atliekamas skubiai, todėl ketinama atlikti išsamų auditą, kuris truktų bent keletą mėnesių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min