Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 17d. 17:31

Nacionalinio diktanto finale – 80 raštingiausiųjų (nuotraukos)

Nacionalinio diktanto dalyviai rašė Vytauto V. Landsbergio tekstą „Partizanas“.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Nacionalinio diktanto dalyviai rašė Vytauto V. Landsbergio tekstą „Partizanas“.

Į vasario pabaigoje vyksiantį nacionalinio diktanto finalą pateko 80 dalyvių.

Lietuvių kalbos ekspertų komisija ištaisiusi ir įvertinusi dalyvių darbus nusprendė, kad finale dalyvauti turi teisę visi, kurie rašydami Vytauto V.Landsbergio parengtą diktanto tekstą padarė tik vieną klaidą, pranešė diktantą organizuojantis savaitraštis „Atgimimas“.

Tuo metu moksleiviams komisija buvo griežtesnė, į finalą atrinkti tik mokiniai, nepadarę nė vienos klaidos.

Komisijos nariai prisipažino tikėjęsi, kad moksleivių, parašiusių be klaidų, bus kur kas daugiau, tačiau į finalą pateko tik penki mokiniai.

Šiemet, kaip ir pernai, nemažai konkurso dalyvių nemokėjo parašyti Vytauto V.Landsbergio pavardės. Kitos dažniausiai besikartojančios klaidos buvo žodžiuose „sučęžta“, „kaži kas“, „kaipmat“, „surūdijęs“.

Nacionalinį diktantą rašė ir užsienyje gyvenantys lietuviai. Jiems komisija buvo šiek tiek atlaidesnė. Į nacionalinio diktanto finalą pateko ir tie užsienio lietuviai, kurie padarė po dvi klaidas.

„Tad jeigu užsienyje gyvenantys lietuviai turi galimybę atvykti į finalą, jie yra laukiami ir jau lygiomis teisėmis su visais finalo dalyviais galėtų rungtis dėl raštingiausio 2009 m. piliečio titulo“, – rašoma „Atgimimo“ interneto svetainėje.

Nacionalinio diktanto dalyviai pirmajame ture rinko ir smagiausią ištiktuką. Koks ištiktukas buvo populiariausias, bus paskelbta vasario 28 d. šventiniame Nacionalinio diktanto finalo dalyvių apdovanojimo vakare. Kad lietuviai žino daugybę ištiktukų, buvo akivaizdu, tačiau ne vienas diktanto dalyvis painiojo ištiktuką su jaustuku. Dažniausiai besikartojantys ištiktukai buvo: „šypt“, „keberiokšt“, „pokšt“, „triokšt“, „krepšt“, „pykšt“, „tekšt“. Tarp rečiau minimų: „kiūrkt“, „gurguliūkšt“, „cap carap“ ir kt.

Finalinio diktanto teksto rašymo rezultatus bus galima sužinoti iškart po Nacionalinio diktanto finalinio turo transliacijos per LRT. Diktanto pradžia – vasario 28 dieną 11 val.

Tą pačią dieną Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovėje vyksiančiame šventiniame vakare, kuris prasidės 16 val., bus apdovanoti nugalėtojai. Visiems finalo dalyviams bus įteikti knygynų tinklo „Pegasas“ įsteigti prizai, o raštingiausias diktanto dalyvis bus apdovanotas Mokslų ir enciklopedijų leidybos įsteigtu prizu – Visuotinės lietuvių enciklopedijų komplektu.

Raštingiausiems užsienio lietuviams bus parengtos specialios dovanos.

Nacionalinį diktantą organizuoja savaitraštis „Atgimimas“ bei Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.

Per pirmąjį turą sausio pabaigoje nacionalinį diktantą rašė per 5000 žmonių Lietuvoje ir užsienyje.

Pernai raštingiausios lietuvės titulas atiteko vertėjai Aldonai Linkevičiūtei.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min