Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 11d. 17:53

Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas įpareigojo VSD viešai paskelbti dalį metinės ataskaitos turinio

Arvydas Anušauskas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Arvydas Anušauskas

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas, apsvarstęs Valstybės saugumo departamento 2011 metų veiklos ataskaitą bei išklausęs VSD informaciją dėl metinio grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimo, priėmė sprendimą, kuriame pateikė siūlymus Vyriausybei ir VSD. Šiuo sprendimu komitetas baigė svarstyti VSD 2011 metų veiklos rezultatus, tačiau įpareigojo VSD parengti ir paskelbti viešą savo veiklos 2011 metais ataskaitos dalį.

„Vykdydami žvalgybos institucijos parlamentinę kontrolę ir matydami šią veiklą „iš arti“, galime apgailestauti dėl vyraujančios išankstinės neigiamos nuomonės apie Departamento veiklą. Tai skatina visuomenės nepasitikėjimą šia svarbia žvalgybos institucija. Savo ruožtu, iš Departamento norime daugiau viešumo, todėl paprašėme parengti ne tik įslaptintą ataskaitą, bet ir viešą, kad visuomenė pagaliau galėtų suprasti, kokie yra Valstybės saugumo uždaviniai ir veiklos rezultatai“, – pranešime spaudai teigia Arvydas Anušauskas.

Priimtame sprendime komitetas nurodo, kad VSD 2011 metais teikė informaciją apie grėsmes įvairiuose Lietuvai svarbiuose ūkio sektoriuose, taip pat užsienio valstybių žvalgybų veiklą Lietuvoje. Atsižvelgdamas į turimą informaciją, komitetas pasiūlė Vyriausybei pateikti savo poziciją šiuo klausimu, informuoti komitetą apie Lietuvai svarbių energetinių projektų įgyvendinimą ir grėsmių Lietuvos energetinės nepriklausomybės užtikrinimo projektams šalinimo galimybes

Komitetas sprendime nurodo ir VSD veiklos problemas, siūlo jų šalinimo sprendimus, kurių didžioji dalis, komiteto nuomone, susijusi su Vyriausybei priklausančia kompetencija.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min