Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas: nepakankamas finansavimas neužtikrina tinkamos STT veiklos

Renginio akimirka
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Renginio akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

„Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) indėlis į kovą su korupcija neabejotinai didelis, tačiau tarnybos veiklą labai apsunkina sumažintas finansavimas, kuris turi įtakos tarnybos veiklos rezultatams.

Turėdama ribotus finansinius išteklius STT nepajėgi skirti pakankamai dėmesio darbuotojų kvalifikacijos tobulinimui, surinktų duomenų analizei, o tai, be abejonės, atsiliepia ir ikiteisminių tyrimų kokybei bei trukmei“, – taip po išvažiuojamojo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdžio į STT kalbėjo komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas.

Išvažiuojamajame posėdyje komitetui buvo pristatytos STT prioritetinės veiklos kryptys kovoje su korupcija 2013 metais, diskutuojama kaip jos bus įgyvendinamos esant sąlyginai mažam finansavimui, daug dėmesio skirta tarnybos atliekamų ikiteisminių tyrimų trukmei ir rezultatams.

Komiteto pirmininko nuomone, nepakankamas dėmesys skiriamas korupcijos apraiškoms politiniuose procesuose, kurių niekas tinkamai neanalizuoja.

Komiteto nariai, reaguodami į viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją, gilinosi į specialiųjų ir procesinių priemonių naudojimo tarnybos veikloje niuansus.

Po ilgų diskusijų nutarta, kad būtina tikslinti teisės aktus, reglamentuojančius minėtų priemonių naudojimo tvarką.

NSGK nusprendė pakartotinai atkreipti Vyriausybės dėmesį į nepakankamą STT finansavimą. Konstatavęs, jog 2012 m. išaugo išteisinamų asmenų skaičius dėl STT teismui perduotų ikiteisminių tyrimų, NSGK paprašė tarnybos pateikti išsamią tokių atvejų ir jų priežasčių analizę.

Tą pačią dieną lankydamasis Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyboje (FNTT), NSGK aptarė kovos su neteisėtu praturtėjimu rezultatus, tarnybos bendradarbiavimo su kitomis ikiteisminio tyrimo institucijomis aspektus, gilinosi į pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos problematiką, tai pat apžvelgė praėjusių metų FNTT veiklos rezultatus bei planus 2013 metams.

Specialiųjų tyrimų ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybose Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas lankėsi sausio 30 dieną, vykdydamas parlamentinę kontrolę.  

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min