Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 8d. 15:03

Nacionalinio transliuotojo svetainėje – daugiau naujienų rusiškai

LRT
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / LRT

Nuo šiol LRT.lt skiltyje „Naujienos rusų kalba“ bus galima rasti ne tik LRT Radijo žurnalistų skaitomas žinias, bet ir pagal užsienio žiniasklaidos publikacijas parengtas naujienas ir analizes. Rugpjūtį rusišką LRT.lt skiltį praturtino bendradarbiavimas su Ukrainos leidiniu „„Tižden“, radijo stotimis „Svoboda“, „Golos Ameriki“ ir „Echo Moskvy“.

Pasak LRT.lt vyriausiojo redaktoriaus Vladimiro Laučiaus, Rusijai pradėjus informacinį karą, Lietuvos viešojoje erdvėje jaučiamas objektyvios informacijos rusų kalba trūkumas.

„Akivaizdžiai stinga objektyvios informacijos rusų kalba. Kai kurie komerciniai portalai jau senokai turi rusiškas skiltis, o visuomeniniam transliuotojui informacinio karo sąlygomis kaip niekad svarbu savo interneto portale skelbti rusų kalba žinias regionui aktualiomis temomis“, – sako V. Laučius.

Rusijai pradėjus informacinį karą, Lietuvos viešojoje erdvėje jaučiamas objektyvios informacijos rusų kalba trūkumas.

Jo teigimu, skiltis „Naujienos rusų kalba“ yra stiprinama ne tam, kad į Kremliaus propagandą būtų atsakyta kitokia propaganda, o tam, kad rusiškai skaitantys LRT.lt vartotojai Lietuvoje ir svetur turėtų papildomų galimybių susipažinti su tikrovės sąmoningai neiškraipančia informacija. Skelbiamų žinių patikimumą užtikrina ir tai, kad LRT.lt partneriai yra solidžios bei autoritetingos žiniasklaidos priemonės.

Stiprinamoje skiltyje skaitytojai turės galimybę, be kita ko, sekti įvykius Ukrainoje ir gauti informacijos apie jų įtaką Rusijos ir Vakarų santykiams bei tolesnei politinei ir ekonominei raidai. Kai kurios naujienos ir analizės bus verčiamos į rusų kalbą iš lietuvių, ukrainiečių, lenkų kalbų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min