TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Nacionalinis transplantacijos biuras: STT pastabos ir siūlymai padės tobulinti veiklą

Organų donorystė
123RF.com iliustr. / Organų donorystė
Šaltinis: 15min
0
A A

Nacionalinio transplantacijos biuro pranešime teigiama:STT išvados tik patvirtina, kad biuras eina teisinga kryptimi.

Specialiųjų tyrimų tarnyba atliko Nacionalinio transplantacijos biuro prie SAM (toliau – Biuras) dokumentų ir teisės aktų analizę. Biuro specialistai analizuoja pateiktas išvadas ir išsako savo poziciją.

Daugelis iškeltų problemų ir nurodytų spręstinų dalykų Biurui nėra naujiena – išvadose minimi faktai yra baigiami išspręsti (pavyzdžiui, Plaučių aprašo patvirtinimas), o kai kurių problemų sprendimas stringa dėl finansų stygiaus.

Koordinavimo proceso (telefoninių pokalbių)  įrašinėjimas sprendžiamas nuo 2012 metų,  kai buvo surinkti ir pateikti dokumentai apie technines galimybes. Dokumentacija ir lėšų poreikis buvo pateikti Sveikatos apsaugos ministerijai, tačiau finansavimas šiai procedūrai įgyvendinti nukeltas iki 2015 metų pabaigos.

Registras įdiegtas prieš keletą metų, tačiau dėl neskiriamų lėšų to negalima padaryti iškart.

Žmogaus audinių, ląstelių ir organų donorų bei recipientų registras – bendras visos Lietuvos donorų ir recipientų (laukiančiųjų transplantacijos) sąrašas. Dirbantieji su šiuo registru yra pasirašę Konfidencialumo ir sąžiningumo sutartis. Registras įdiegtas prieš keletą metų, tačiau keičiantis  teisės aktams, medicininėms technologijoms būtina palaikyti ir atnaujinti jo veiklą, bet dėl neskiriamų lėšų to negalima padaryti iškart.

Organų transplantacijos paslaugų teikimo ir apmokėjimo tvarkos aprašai šiuo metu yra parengti ir pateikti derinimui institucijoms (Valstybinei ligonių kasai, Sveikatos apsaugos ministerijai).

Kontrolės funkcija Biurui deleguota 2011 m. antroje pusėje. Siekiant ją įvykdyti, Biuro specialistai turėjo parengti pakeitimus teisinėje bazėje, susijusioje su donorystės ir transplantacijos kontrolės procesu. Šiuo metu  patikrinimų tvarka yra parengta, sukurti klausimynai. Nuo šių metų lapkričio mėnesio bus paskelbtas planinių patikrinimų planas ir atliekami patikrinimai.

Donorystės ir transplantacijos procesas yra nuolat kintantis, todėl ir jo koordinavimo procesas turi būti analizuojamas ir atnaujinamas taip pat nuolat. STT pateiktos išvados ir pastabos dar kartą patvirtina, kad Biuras dirba teisinga kryptimi, o pateiktos išvados  padės tą veiklą dar tinkamiau koreguoti ir tobulinti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min